Białobrzegi szykują się do największej inwestycji w historii gminy

Gmina Białobrzegi otrzymała 15 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki finansowemu wsparciu władze miasta i gminy będą mogły zrealizować największą inwestycję w historii. Chodzi o budowę kanalizacji sanitarnej w gminie i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białobrzegach.

To jedno z ważniejszych, a na pewno największych zadań inwestycyjnych, które czekają gminę Białobrzegi.

– W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w naszej gminie. Dotyczy ona tzw. terenu osiedla za Polną, miejscowości Sucha, terenów inwestycyjnych i modernizacji oczyszczalni ścieków. Wartość całego zadania brutto to 28 mln zł, netto to 23 mln zł. Dofinansowanie na poziomie 64% wartości inwestycji – informuje Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Jak dodaje burmistrz Białobrzegów, złożony wniosek pod względem punktacji uplasował się na 6. miejscu w całym kraju. Jeszcze w maju urząd miasta i gminy ma ogłosić przetarg na budowę kanalizacji.

– Liczymy na to, że pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zobaczymy, kto wygra przetarg. Wtedy ustalimy szczegółowy harmonogram. Prace, jeśli chodzi o podpisaną umowę, rozłożone są na trzy lata, ale to wszystko będzie zależało od tego, czy firma, która wygra przetarg będzie w stanie zrobić to wcześniej. Chcemy, żeby to jak najszybciej zostało zrobione, bo mieszkańcy tego oczekują – dodaje Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Dzięki realizacji tej inwestycji prawie 90% gospodarstw domowych w gminie Białobrzegi będzie podłączonych do kanalizacji.

Podziel się z innymi

O autorze

Monika Stanikowska

stanikowska@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv
++

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close