Koncert Galowy w Zespole Szkół Muzycznych (CZĘŚĆ I)

Zapraszamy do obejrzenia I części Koncertu Galowego nauczycieli i uczniów szkół muzycznych II stopnia, który odbył się 22 marca 2016 roku w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

1. Zespół Basso Continuo

Joanna Kwiecień – flet, klasa III Og. II st.

Aleksandra Pyszczek – skrzypce, klasa III Og. II st.

Natalia Jaworek – skrzypce, klasa III Og. II st.

Julia Niewola – wiolonczela, klasa II Og. II st.

Michał Danielewicz – klawesyn, klasa IV Og. II st.

Przygotowanie: p. Ewa Gęga – Osowska i p. Karolina Zych

Zespół taneczny w składzie: Kinga Flisek, Julia Frejtag, Marta Przybylska, Marta Wlazło

Przygotowanie: p. Agnieszka Zembrzuska

Georg Philipp Telemann – Concerto G – dur,  cz. II – Adagio

Jan Sebastian Bach – Menuet D – dur

2. Trio w składzie:

Marta Klimek – skrzypce, klasa IV Og. II st.

Aneta Karpeta – klarnet, klasa V śr.

Franciszek Bawoł – fortepian, klasa IV Og. II st.

Przygotowanie zespołu: p. Anna Kalska

Ilia Miszczenkow – „Tango dworcowe”

3. Trio akordeonowe w składzie:

Piotr Motyka – kl. III Og. II st.

Piotr Poterała – kl. II Og. II st.

Mikołaj Skopek – kl. I Og. II st.

 Przygotowanie zespołu: p. Tomasz Gieroń

Jan Sebastian Bach – Aria ze suity orkiestrowej D – dur BWV 1068

Grażyna Bacewicz – „Oberek”

  • XXII Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” (18-20.02. 2016, Mława)- I miejsce w kategorii zespoły kameralne bez limitu wiekowego
  • XXI Słupeckie Spotkania Muzyczne (26-28.11.2015 Słupca) – wyróżnienie

4. Franciszek Włodarczyk – gitara, klasa I Og. II st.

Nauczyciel:  p. Paweł Kwaśny

Francisco Tarrega – „Adelita”

  • II Międzynarodowy Konkurs Gitary Klasycznej (23.04.2015, Frydek-Mistek – Republika Czeska) – III miejsce w grupie II
  • VII Ogólnopolski Festiwal Gitarowy – „Gitara na Kresach” (15-16.04.2015, Chełm)
    – wyróżnienie w grupie I

5. Marek Rybiński – akordeon, klasa II Og. II st.

Nauczyciel: p. Artur Miedziński

Iwan Panicki – Wariacje na temat rosyjskiej melodii ludowej „Pałosynka”

  • Vamo Akkordeonvettbeverb (28.02.2016 Wiedeń) – III miejsce w kategorii do 15 lat
  • XXII Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry”
    (18-20.02. 2016, Mława)- wyróżnienie w kategorii do 15 lat
  • XXI Słupeckie Spotkania Muzyczne (26-28.11.2015 Słupca) – wyróżnienie w grupie IV
  • Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (październik 2015,Warszawa)
  • XVI Gorlickie Konfrontacje Muzyczne (27-29.04.2015, Gorlice) – III miejsce w kategorii
    do lat 16

6. Adrianna Żukowska – flet, klasa VI śr.

Nauczyciel: p. Joanna Popek

Ian Clarke – „Zoom Tube”

  • 19 Concorso Internazionale Per Giovani Strumetisi (24-28.06.2015, Povoletto – Włochy)
    – I miejsce w grupie D
  • XIV Ogólnopolski Wiiosenny Festiwal Fletowy (13-15.04.2015, Sochaczew) – III miejsce
    w grupie V

7. Zespół instrumentalny w składzie:

Aniela Kurek – skrzypce-solo, klasa I śr.

Aleksandra Baran – skrzypce, klasa IV Og. II st.

Weronika Rzęśnicka – skrzypce, klasa IV Og. II st.

Sandra Kopycka – altówka, klasa IV Og. II st.

Jan Dominiczak – wiolonczela, klasa VI śr.

Aleksandra Jaworska – kontrabas, klasa III śr.

Kamila Woźniak – fortepian, klasa IV Og. II st.

Przygotowanie: p. Wojciech Dąbek

Antonio Vivaldi – „Wiosna” z cyklu „4 pory roku”, cz. I – Allegro

8. Milena Kusztal – sopran, klasa IV wokalna

Nauczyciel: p. Monika Świostek

Franciszek Maklakiewicz – pieśń „Kocham Cię” z cyklu „Liryka Miłosna”

Przy fortepianie: p. Rafał Hołub

VII Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowskiej (27-28.03.2015, Olsztyn)
– wyróżnienie

9. Karolina Zabielska – waltornia, kl. VI Og. II st.

 Nauczyciel: p. Szymon Górny

Otto Schwarz – „Cape Horn”

Przy fortepianie: p. Magdalena Brzozowska

10. Piotr Motyka – akordeon, kl. III Og. II st.

 Nauczyciel: p. Artur Miedziński

Mikołaj Majkusiak – Kaprys nr 2

  • Vamo Akkordeonvettbeverb (28.02.2016 Wiedeń) – I miejsce w kategorii do 18 lat
  • XXII Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” (18-20.02. 2016, Mława)- I miejsce w kategorii do 18 lat
  • XXI Słupeckie Spotkania Muzyczne (26-28.11.2015 Słupca) – Grand Prix
  • Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Radomia (27.11.2015)
  • Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (październik 2015,Warszawa)
  • Internationaler Akkordeonwettbewerb Klingenthal (04-10.05.2015, Klingenthal – Niemcy)
    – I miejsce w kategorii do lat 15
  • Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (16-17.04.2015, Słupca)- I miejsce w kategorii I
  • Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy (24-28.03.2015, Wilno – Litwa) – I miejsce
    w kategorii C

11. Jan Markowski – gitara, klasa I śr.

 Nauczyciel: p. Paweł Kwaśny

Fernando Sor – Etiuda op. 6 nr 10

  • Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (październik 2015,Warszawa)

12. Aleksandra Miga – altówka, klasa VI Og. II st.

 Nauczyciel: p. Maria Tomala

Gabriel Faure – Elegia op. 24

Przy fortepianie: p. Rafał Hołub

13. Zespół w składzie:

Milena Kusztal – klasa IV wokalna

Magdalena Milczarska – klasa IV wokalna

Paulina Mitrosz – klasa IV wokalna

Katarzyna Prokopczyk – klasa I wokalna

 Przygotowanie zespołu: p. Monika Świostek

Utwór sakralny – “Dobranoc Głowo Święta”

14. Anna Kowalczyk – skrzypce, klasa VI Og. II st.

 Nauczyciel: p. Adrian Hanke

Germaine Tailleferre – II sonata na skrzypce i fortepian,
cz. I – Allegro non troppo

Przy fortepianie: p. Ludmiła Gumieniuk

15. Grzegorz Chwaliński – werbel, klasa III Og. II st.

 Nauczyciel: p. Barbara Galas

Mike Mcintosh – „Three”

  • Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Radomia (27.11.2015)
  • XIV Międzynarodowy Konkurs Wibrafonowy w ramach Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest (23-25.10.2015 Opole) – I miejsce
  • Stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (październik 2015,Warszawa)
  • 13th Edition of Italy Percussion Competition (15-20.09.2015, Pescara-Włochy) – I miejsce
    w gr. A (werbel), II miejsce w gr. A (wibrafon)
  • XI Festiwal Rytmu “Drumbattle” (28-30.05.2015, Legnica) – I miejsce w kategorii „zestaw perkusyjny do lat 16”, II miejsce w kategorii „werbel do lat 16”
  • I Otwarty Konkurs Werblowy (09.05.2015, Warszawa) – II miejsce w kategorii „Mistrz Precyzji”
  • 2nd International Young Percussion Forum (27-28.04.2015, Wrocław) – II miejsce
    w konkursie solistów

16. Radom Percussion Group w składzie:

Grzegorz Chwaliński – kl. III Og. II st., Kacper Kot – kl. V Og. II st.,
Patryk Szczechowski – kl. I Og II st., Łukasz Maciejewski – kl. IV śr.,
Przemysław Wardzyński – kl. V Og. II st.

Przygotowanie zespołu: p. Piotr Gliński

Antonio Vivaldi – Aria „Siam navi all’onde algenti” z opery „Olimpiada”

17. Radom Percussion Group w składzie:

Milena Dębowska –kl. I Og. II st., Patryk Szczechowicz – kl. I Og. II st.,
Bartłomiej Kurek – kl. I śr., Anna Prasek – kl. II Og. II st., Nikodem Neska – kl. II Og. II st., Grzegorz Chwaliński – kl. III Og. II st., Łukasz Maciejewski – kl. IV śr,
Kacper Kot – kl. V Og. II st., Przemysław Wardzyński – kl. V Og. II st.,
Bartłomiej Sujka – kl. VI Og. II st., Filip Krzysztoporski – kl. VI Og. II st.

Przygotowanie zespołu: p. Piotr Gliński oraz p. Mateusz Skórkiewicz

Tim Pieper – „Stick Trix”

Podziel się z innymi

O autorze

Monika Stanikowska

stanikowska@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close