Juniorzy starsi ROSY Radom awansowali na Mistrzostwa Polski

W miniony weekend ROSA Radom rywalizowała w hali Zespołu Szkół Budowlanych w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Ekipa Dawida Mazura i Przemysława Koguta z kompletem zwycięstw wygrała turniej i awansowała do finałowych zawodów.

W pierwszym meczu radomianie pokonali TBV Start Lublin 84:55, w drugim WKK Wrocław 61:57, a w ostatnim, niedzielnym spotkaniu rozgromili ŁKS Szkoły Gortata Łódź 101:32. Mimo trzech zwycięstw turniej nie był spacerkiem dla juniorów ROSY.

– Pierwszy mecz był bardzo nerwowy, bo do połowy był remis i dopiero w drugiej części wyszliśmy na prowadzenie ze Startem. Drugi mecz trzymał w napięciu i do samego końca nie było wiadomo kto wygra, bo przecież dwie minuty przed końcem to WKK prowadziło. Dzisiaj był już mecz bez znaczenia, bo wiedzieliśmy, że i tak wyjdziemy dalej, a ŁKS też wiedział, że nie ma szans na awans. Trochę na luzie i udało się ostatecznie wygrać cały turniej – mówi Dawid Mazur, trener ROSY Radom.

– Wydaje mi się, że zagraliśmy trzy bardzo dobre mecze. Drugi mecz z WKK był bardzo emocjonujący, wygraliśmy go czterema punktami. Mam nadzieję, że w turnieju finałowym zagramy tak samo – ocenia Mikołaj Krakowiak, zawodnik radomskiego zespołu.

O dobry występ na turnieju finałowym może być o tyle łatwiej, że prawdopodobnie odbędzie się on w Radomiu.

– Polski Związek Koszykówki przyznał nam tę imprezę i musimy to teraz tylko potwierdzić. Nastawienie? Myślę, że chcemy rozegrać komplet spotkań, czyli grać aż do niedzieli – zapowiada Mazur.

Turniej finałowy zostanie rozegrany pod koniec lutego.