Białobrzegi: trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48

Ma być bezpiecznie i atrakcyjnie dla turystów. Na terenie gminy Białobrzegi trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48. Inwestycja pochłonie prawie 700 tys. zł.

Ścieżka rowerowa powstaje na odcinku od ronda wyjazdowego na Wyśmierzyce do węzła drogi ekspresowej S7. W Białobrzegach ścieżka będzie przebiegała wzdłuż ulic Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej.

– Jest to bardzo ważna inwestycja ze względu na bezpieczeństwo przy tej drodze. Przy całej tej drodze będzie ścieżka rowerowa przez całe miasto. Ciąg pieszo – rowerowy na niektórych odcinkach. Myślę, że to ważne zadanie pod względem bezpieczeństwa, ale również pod względem zagospodarowania turystycznego. Sporo osób jeździ na rowerach z dziećmi, z rodzinami. Dobrze to się wpisuje w to, co zamierzamy w naszej gminie robić – poinformował Adam Bolek, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Wykonawcą inwestycji jest firma ZBIG BET z Radomia.

– Część prac zakończy się na pewno w tym roku. Natomiast asfalt, czy niektóre prace brukarskie pewnie wrócimy do nich, jak pogoda pozwoli na wiosnę następnego roku. Wartość tego zadania to jest około 700 tys. zł. Po naszej stronie są koszty wykonania podbudów i ułożenia krawężników, natomiast współpracujemy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która oznakuje ścieżkę i położy masę bitumiczną – dodał burmistrz Adam Bolek.

Nowa inwestycja połączy istniejącą już ścieżkę rowerową na Borki ze ścieżką na Szczyty.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close