Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białobrzegach. Wielka hojność mieszkańców i pobity rekord

Koncerty, występy najmłodszych, liczne konkursy oraz licytacje. Właśnie tak wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białobrzegach. Dzięki datkom mieszkańców udało się uzbierać grubo ponad 50 tys. zł i jednocześnie poprawić orkiestrowy rekord sprzed lat.

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białobrzegach towarzyszyły liczne wydarzenia kulturalne przygotowane przez młodzież z okolicznych szkół.

– Organizujemy koncert właśnie w tym budynku hali sportowej. Koncert, na którym przedstawiają się przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z Białobrzegów, Suchej, z naszego liceum, zespołu szkół ponadgimnazjalnych, z przedszkola „Jasia i Małgosi”, „Kubusia Puchatka”, „Promyczka” – wyjaśnił Sylwester Falkowski, szef sztabu WOŚP w Białobrzegach.

Pieniądze na rzecz orkiestry zbierano bezpośrednio do puszek oraz w trakcie licytacji przedmiotów, które przekazali m.in. artyści oraz sportowcy.

– W tym roku mamy ponad 100 przedmiotów do licytacji. Z takich najważniejszych są to obrazy pana Doleżyńskiego, pana Szumiała. Jest piłka z Euro 2016 z podpisami zawodników Legii Warszawa. Jest piłka z podpisem Artura Boruca i Andrzeja Fonfary. Mamy również koszulkę przekazaną przez Czesława Langa z mini Tour de Pologne – dodał Sylwester Falkowski.

W tym roku w Białobrzegach kwestowało 153 wolontariuszy. Najmłodszy miał 3,5 roku, a najstarszy 80 lat. Bez względu na wiek wolontariuszom nie brakowało zapału i entuzjazmu.

– Pomoc innym to pomoc od serca. I te dzieci i seniorzy mogą zyskać naprawdę bardzo dużo, a to, że tyle osób jest zaangażowanych w to w całej Polsce to jest ogromna rzecz i ludzie, którzy dają te pieniądze mają naprawdę ogromne serca – oświadczyła Małgorzata, wolontariuszka WOŚP w Białobrzegach.

– Chciałam pomóc, bo lubię pomagać  innym osobom, a zbierając te pieniądze można pomóc bardzo wielu ludziom – dodała Sandra, wolontariuszka WOŚP w Białobrzegach.

– To jest twój pierwszy raz jako wolontariusz? Drugi raz. Jak to z hojnością mieszkańców Białobrzegów wyglądało? Bardzo fajnie. Dużo ludzi właśnie dawało pieniądze, aby wesprzeć tę akcję. Pytanie wprost do Ciebie: dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w tej akcji,  jako wolontariusz? Warto pomagać ludziom. Kiedyś ta pomoc może się i nam przydać, więc warto – powiedziała Milena, wolontariuszka WOŚP w Białobrzegach.

Mieszkańcy Białobrzegów chętnie przekazywali pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Popieram całą tę ideę. Po prostu co roku przychodzimy tutaj odkąd w tej hali trwa orkiestra. Całą rodziną popołudniu odwiedzamy, oglądamy występy. Chcemy zobaczyć, jak to wszystko gra – stwierdził pan Piotr.

– To jest bardzo prosty powód. Po prostu mamy tutaj dwie córki. Pierwsza córka urodziła się troszkę za wcześnie, więc korzystała z inkubatora. Następnie było robione badanie słuchu, także sprzęt był zakupiony przez WOŚP. Cały sprzęt był oklejony serduszkami z wielkiej orkiestry, więc naprawdę jesteśmy żywym dowodem, że wielka orkiestra działa, kupuje sprzęt i naprawdę jesteśmy bardzo dumni, że mamy taką imprezę w Polsce – to z kolei opinia pani Katarzyny.

– Ostatnio rodząc dziecko też było przebadane sprzętem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także warto, naprawdę warto. Czyli ta pomoc orkiestry jest taka bardzo namacalna? Bardzo namacalna i stykamy się z nią od razu, nie musimy jej szukać bardzo daleko, tylko od razu – zakończyła pani Magdalena.

Jak poinformował nas sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białobrzegach, podczas finału udało się uzbierać ponad 56 tys. zł, co oznacza, że pobito dotychczasowy rekord zbiórek.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv
++

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close