Powstanie Galeria Radomskiego Sportu

To ma być hołd dla radomskich sportowców. Po wybudowaniu hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Struga 63 w jednym z pomieszczeń powstanie Galeria Radomskiego Sportu. Znajdą się w niej pamiątki po najwybitniejszych sportowcach Radomia. Jednak, aby tak się stało potrzebna jest pomoc mieszkańców.

Galeria Radomskiego Sportu ma przede wszystkim upamiętnić sukcesy i najpiękniejsze chwile lokalnych sportowców, którzy zapisali się w historii miasta. Miejsce w galerii znajdzie się dla każdej dyscypliny.

– Za nami wiele, wiele lat naprawdę sukcesów. Radomski sport to nie tylko piłka nożna, to nie tylko siatkówka, nie tylko koszykówka, czyli dyscypliny sportu, które obecnie są na topie. Również wiele sukcesów związanych z występami kolarzy, lekkoatletów, zapaśników, judoków i wszystkich innych dyscyplin, które promowały nasze miasto – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Stworzenie galerii popiera m.in. Jerzy Figas, wieloletni dziennikarz, który był świadkiem wielu sukcesów radomskich sportowców.

– Warto skupić w jednym miejscu pamiątki, które świadczą, że my jednak ten sport kochamy, że my jednak jesteśmy z tym sportem na co dzień, że do tego sportu mieszkańcy Radomia wnieśli swój duży, duży wkład – dodał Jerzy Figas.

Aby galeria powstała potrzebne jest zaangażowanie ze strony mieszkańców, którzy mogą mieć interesujące pamiątki sportowe.

– Jesteśmy przygotowani do pierwszego etapu naszego przedsięwzięcia, czyli do pozyskiwania, zbierania pamiątek związanych z radomskim sportem. I tutaj również przekazuję gorący apel, gorącą prośbę do mieszkańców Radomia o udostępnianie pamiątek, które posiadają we własnych zbiorach. Ja rozumiem, że to są pamiątki często o wartości sentymentalnej. Jednak obiecuję, że znajdą godne miejsce w Radomskiej Galerii Sportu – zakończył Jacek Szlegier, pomysłodawca Galerii Radomskiego Sportu.

Sportowe pamiątki można przynosić do siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza w godzinach od 7.30 do 15.30.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv
++

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close