Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Białobrzegi mają swoją aplikację mobilną. „To wymóg naszych czasów” – mówi burmistrz gminy

Wystarczy jedno kliknięcie i najświeższe informacje o wydarzeniach politycznych, społecznych i kulturalnych mieszkańcy Białobrzegów oraz turyści mogą mieć w jednym miejscu. Urząd miasta i gminy uruchomił właśnie specjalną aplikację mobilną na smartfony i Iphony.

Aplikacja jest dostępna zarówno dla urządzeń mobilnych z systemem Android jak i iOS. Aplikacja można pobrać w App Store i Google Play po wpisaniu w wyszukiwarce słowa “Białobrzegi”.

– Każdy, kto tę aplikację sobie ściągnie, będzie miał bieżące informacje o wszystkim, tak naprawdę, co się dzieje w naszej gminie, w naszym mieście – od wydarzeń kulturalnych, turystykę, wydarzenia bieżące z życia i funkcjonowania gminy, poprzez informator dotyczący najważniejszych numerów telefonów, instytucji publicznych, stowarzyszeń – wymienia Adam Bolek, burmistrz miasta i gminy Białobrzegi.

W tej chwili aplikacja mobilna jest w fazie testów i udoskonalania. Jednak dotychczasowy odzew mieszkańców gminy dotyczący aplikacji jest pozytywny.

– Mamy pozytywną informację zwrotną, że nareszcie, że to jest XXI wiek. Natomiast ciekawe uwagi napływają nawet z zza granicy, bo jak wiemy, wiele Polaków pracuje, żyje za granicą i taką informację dostaliśmy na maila, że aplikacja nie działa za granicą. Informacja o tyle dobra, że natychmiast to poprawiliśmy i aplikacja już działa za granicą – dodaje Adam Bolek, burmistrz miasta i gminy Białobrzegi.

Aplikację mobilną dla gminy stworzyła za darmo osoba prywatna.

– Nagle pojawił się u mnie pewien pan, który sprowadził się z Gdańska do Białobrzegów i powiedział: „Panie burmistrzu, no tak mi się tutaj podoba, że chciałbym się wkupić w to miasto i jestem w stanie wykonać dla was aplikację mobilną na Androida”. Ja byłem tym troszkę zaskoczony, no bo to kosztuje trochę, na wolnym rynku to jest ok. 20 tys. zł, a tutaj taka niespodzianka i oczywiście weszliśmy w ten temat i rzeczywiście ta osoba wykonała dla nas za darmo aplikację – informuje Adam Bolek, burmistrz miasta i gminy Białobrzegi.

Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi zapłacił tylko za stworzenia aplikacji na telefony z systemem iOS. Był to koszt rzędu 9 tys. zł.

Podziel się z innymi

O autorze

Monika Stanikowska

stanikowska@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close