Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Jest koncepcja rewitalizacji terenów nadpilicznych w Białobrzegach

Czy w Białobrzegach powstanie turystyczna mekka? Władze miasta i gminy mówią, że tak i mają już gotową koncepcję rewitalizacji terenów nadpilicznych. Według planu ma tam powstać m.in. nowoczesny hotel, amfiteatr i zespół odkrytych basenów. To, czy kompleks rozrywkowo-rekreacyjny nad Pilicą zostanie wybudowany zależy od tego, czy Białobrzegi uzyskają wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. A o środki władze starać się będą w czwartym kwartale bieżącego roku.

Tak obecnie wyglądają tereny nadpiliczne w Białobrzegach. Wkrótce mogą prezentować się jednak zupełnie inaczej. Władze Miasta i Gminy planują ożywić tę część Białobrzegów, dlatego przygotowały koncepcję rewitalizacji terenów nad Pilicą. Przewiduje ona m.in. budowę hotelu, domków, amfiteatru, zespołu odkrytych basenów oraz terenów rekreacyjnych.

– Ogłosiliśmy konkurs na przygotowanie tego projektu i koncepcje, które wpłynęły zostały poddane konsultacji mieszkańców, zostały wywieszone, były w internecie. Mieszkańcy mogli głosować na te koncepcje. No i opowiedzieli się za tą koncepcją, która została właściwie przyjęta do realizacji – twierdzi Adam Bolek, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Spotkani przez nas mieszkańcy zgodnie twierdzą, że te tereny wymagają zmian.

– To jest dobre dla turystki, dla poniesienia prestiżu naszego miasta powiatowego. Naprawdę warto. Tym bardziej mamy miejsce nadpiliczne, nad wodą no i bardzo bym chciał, żeby to jak najszybciej było – mówi jeden z mieszkańców.

– Warto dla dzieci, żeby coś zrobić. Wszystko jak coś zrobią, to wie pani, jest potrzebne, bo jest młodzież i są dzieci i potrzebne jest wszystko – dodaje mieszkanka Białobrzegów.

– Często bywa pani w tamtych terenach? Szczerze powiem, że nie. Może dlatego właśnie, że tam dla dziecka nie ma zbytnio atrakcji. Jest tylko no cóż woda, ale to pochlapie się 2, 3 godzinki i do domu zaraz. Wiadomo, jakby był plac zabaw to z chęcią nawet i pod wieczór prawda poszło by się i z dzieckiem – zaznacza jedna z mieszkanek.

Białobrzegi w latach 90. słynęły z turystyki. Obecne władze miasta i gminy chcą do tego powrócić. A ma im w tym pomóc koncepcja rewitalizacji terenów nadpilicznych.

– Do tego potrzebne jest coś co przyciągnie mieszkańców do naszego miasta. Szczególnie z dwóch aglomeracji miejskich, tj. z Radomia i z Warszawy. Połączenia komunikacyjne są rewelacyjne dzisiaj, więc no musimy coś dać, żeby ta nasza białobrzeska plaża, która nawet dzisiaj zapełnia się właściwie do ostatniego miejsca, no dać jeszcze jakąś inną alternatywę mieszkańcom – podkreśla Adam Bolek, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Koszt całej inwestycji to ok. 20 mln zł. Władze miasta i gminy bez wsparcia zewnętrznego nie będą mogły udźwignąć tak dużej inwestycji. Z pomocą ma przyjść Unia Europejska.

– Program rewitalizacji generalnie w mazowieckiej jednostce wdrażania programów unijnych rusza w czwartym kwartale, więc my robimy wszystko, żeby do tego okresu przygotować się pod względem proceduralnym do złożenia aplikacji w tym konkursie i w czwartym kwartale tego roku będziemy chcieli złożyć nasz wniosek – mówi Adam Bolek, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

Koncepcję zmian terenów nadpilicznych przygotowała pracownia Atelier Architektura ze Zgorzelca.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close