Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Dobiegł końca XII Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kadetów w Radomiu

Za nami kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisowego kadetów i kadetek. Była to impreza wyjątkowa z dwóch powodów – po raz pierwszy rozegrano ją na nowym kompleksie kortów tenisowych przy ul. Bulwarowej i po raz pierwszy była organizowana przez dwa kluby tenisowe działające w Radomiu: RKT Return Radom i Akademię Tenisową Masters.

Młodzi tenisiści już po raz 12 rywalizowali na kortach w Radomiu.

– Radom po raz kolejny jest gospodarzem ważnej, międzynarodowej imprezy sportowej, która promuje nasze miasto i stanowi inspirację dla kolejnych młodych radomian, którzy kochają i lubią tenis, i pewnie obserwując wysoki poziom kadetów i kadetek grających w tym turnieju będą podejmowali próby gry w tenisa – komentuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Poziom sportowy był bardzo wysoki. Z przebiegu całej imprezy zadowoleni są prezesi radomskich klubów tenisowych: Ireneusz Czajkowski i Jan Błaszczyk.

– Impreza bardzo udana, pogoda dopisała i to najważniejsze. Mieliśmy ponad 70 zawodników z ośmiu krajów europejskich – informuje Błaszczyk.

– Poziom jest jak co roku bardzo wysoki, w Polsce są rozgrywane tylko dwa tego typu turnieje. Wszyscy młodzi ludzie, którzy chcą być w przyszłości tenisistami i rywalizować na Wielkich Szlemach muszą przejść ten etap rozgrywek – dodaje Czajkowski.

Do dobrego odbioru całej imprezy przyczyniła się nowa infrastruktura sportowa.

– Mając taki obiekt jak ten nowy będziemy się starać, żeby w przyszłym roku ten turniej zyskał większą rangę w rozgrywkach młodzieżowych europejskich – informuje prezes RKT Return Radom.

Wśród kadetów tryumfował Piotr Pawlak, a wśród kadetek najlepsza okazała się Aleksandra Jeleń.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close