Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Broń Radom niespodziewanie przegrała z Ruchem Wysokie Mazowieckie

Drugiej wiosennej porażki doznali piłkarze Broni Radom. III-ligowiec uległ na własnym boisku niżej notowanemu Ruchowi Wysokie Mazowieckie 1:2.

Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Zespołową akcję strzałem zakończył Patryk Czarnota, jego uderzenie obronił golkiper Ruchu, ale przy dobitce Adama Imieli nie miał już żadnych szans.

Kluczowy dla losów meczu był początek drugiej połowy. Najpierw w 48. minucie bierną postawę defensorów wykorzystał Arkadiusz Gajewski, a siedem minut później ten sam zawodnik wykorzystał złe ustawienie defensywy i wpakował piłkę do pustej bramki. Broń przez całe drugie 45 minut atakowała, od 74. minuty grała w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Gajewskiego, ale ostatecznie nie zdołała doprowadzić przynajmniej do wyrównania i przegrała 1:2.

W następnej kolejce Broń Radom zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem III ligi, Legionovią Legionowo. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:30.