Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

W Radomiu rozpoczął się turniej Młodzieżowej Euroligi U-14

W czwartkowe popołudnie na hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu rozpoczął się turniej Młodzieżowej Euroligi do lat czternastu. Do naszego miasta przyjechało 8 zespołów z różnych części Europy. Pierwszego dnia rozgrywek MKS Piotrówka Radom uległa Zsiros Akademia Kobanya 72:64.

Przegraliśmy mecz, bo byliśmy za mało agresywni. Popełniliśmy za dużo strat. Zespół z Węgier bardzo mocno bronił na całym boisku. Z kolei my nie zawsze robiliśmy to, co ćwiczymy na treningach, często nie udawało nam się przeprowadzić piłki na drugą stronę. Kiedy ją przetransportowaliśmy, to nie było problemów ze zdobywaniem punktów – powiedział Jacek Spyt, szkoleniowiec radomian.

Główną różnicą między zespołami z Europy, a Piotrówką była organizacja gry oraz cechy wolicjonalne na wysokim poziomie, które – zdaniem trenera radomian – zaważyły o porażce.

Drużyny, które do nas przyjeżdżają bardzo wcześnie zaczynają przygodę z koszykówką. My za zaczęliśmy trochę później i stąd nasze problemy z motoryką, z agresywnością i cechami wolicjonalnymi. Jesteśmy jednak lepsi pod względem wzrostu i mam nadzieję, że najbliższe lata pokażą, iż można to nadrobić – dodał trener Piotrówki.

W hali Zespołu Szkół Budowlanych przez cały weekend można zobaczyć m.in. młodzieżowe drużyny Bayernu Monachium czy USK Praga. Mimo wszystko, to nie wspomniane marki są zdaniem trenera Spyta faworytem.

Myślę, że pierwsza drużyna z Węgier ASE Atomcity Paks będzie głównym faworytem naszej dywizji i będzie tutaj ciekawy mecz pomiędzy nimi a drugą drużyną bułgarską BC Balkan – informuje szkoleniowiec.

Takie imprezy to rzecz jasna świetna okazja do tego, by promować miasto wśród gości z Europy.

Myślę, że dzięki takim turniejom potrafimy wypromować nasze miasto. Przyjeżdżają drużyny z różnych państw i jest to dla nich jakaś atrakcja. Przygotowujemy ciekawe rzeczy do pokazania naszym gościom. To jest ważne – oznajmia Spyt.

Turniej zakończy niedzielny mecz MKS Piotrówki z Bayernem Monachium.

Podziel się z innymi

O autorze

Maciej Ławrynowicz

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close