Robert Fiszer banner

“Nowy” zalew w Szydłowcu

Remont zalewu to obecnie najważniejsza inwestycja realizowana w Szydłowcu. Dzięki temu miasto ma odwiedzać więcej turystów. Władze Szydłowca planują również inne inwestycje.

Zgodnie z planem zbiornik zostanie oczyszczony, a dodatkowo wokół zalewu powstanie baza rekreacyjna i sportowa dla mieszkańców. Pierwszy etap inwestycji ma zakończyć się 30 maja  2018 roku.

– Będzie tutaj zagospodarowany cały teren zielony. Będzie oczyszczony zbiornik, będą wykonane alejki z piaskowca, będzie przygotowana linia energetyczna, będzie miejsce do wypoczynku, wiata grillowa. Będzie też kilka urządzeń dla dzieci, boiska do piłki plażowej i to jest pierwszy etap remontu szydłowieckiego zalewu – mówi Artur Ludew, burmistrz Szydłowca.

Burmistrz nie ukrywa, że miasto ma w przyszłości przyciągać turystów. Takie inwestycje mogą tylko w tym pomóc.

– Szydłowiec jest wspaniałym miastem do wypoczynku. Oprócz tego, że mamy tu wspaniałe zabytki wkrótce powstaną też obiekty do rekreacji i będziemy mieli bazą turystyczną. Już teraz zachęcam wszystkich do odwiedzania Szydłowca – dodaje Ludew.

Miasto przymierza się również do kolejnych inwestycji. Jedną z nich ma być nowy stadion dla Szydłowianki Szydłowiec, która w nowym sezonie będzie występować w Campeon.pl Lidze Okręgowej.

– Stadion Szydłowianki też będzie modernizowany na miarę naszych możliwości. Może nie sam stadion w pierwszym etapie, ale budynek klubowy, która pamięta late 60-te. Jest w bardzo złym stanie i to właśnie nowy budynek chcemy w pierwszej kolejności wybudować. Baza pozwoli uprawiać juniorom i seniorom trenującym w naszym klubie – tłumaczy włodarz miasta.

Burmistrz Artur Ludew zapowiedział, że będzie zabiegał o zewnętrzne dofinansowania na rewitalizację i modernizację innych budynków. W Szydłowcu ma zostać m.in. odnowione kino „Górnik”.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close