Pięć radomskich gimnazjów może liczyć na rządowe dofinansowanie do adaptacji dotychczasowych gimnazjów. Chodzi o pieniądze, dzięki którym możliwe będzie przekształcenie gimnazjów w szkoły podstawowe. Dzięki funduszom możliwa będzie adaptacja budynków do potrzeb młodszych niż dotychczas uczniów. Powstaną nowe świetlice, pracownie fizyczne, chemiczne czy biologiczne. Zmiany dotyczyć będą również przebudowy sanitariatów.
– My aplikowaliśmy zaraz po uchwaleniu uchwał dotyczących zmiany sieci szkół. Przystosowanie szkół dotyczy pięciu obecnych gimnazjów. Po rozpoczęciu roku szkolnego chcemy dodatkowo wnioskować o kolejne pieniądze do komisji wspólnej rządu i samorządu, która składa wnioski do ministra finansów – informuje Karol Semik, wiceprezydent Radomia.
Miasto pozyskało w sumie niecałe 500 tys. zł. Wiceprezydent Semik zapewnił, że jeżeli pozyskana kwota okaże się niewystarczającą, wówczas uruchomione mogą zostać także dodatkowe pieniądze z budżetu miasta.








![Które ulice w Radomiu wymagają pilnego remontu? [ZEBRRANE OPINIE]](https://zebrra.tv/wp-content/uploads/2024/07/miniaturka-dziury-120x86.jpg)


![Za co radomianie kochają swoje psy? [ZEBRRANE OPINIE]](https://zebrra.tv/wp-content/uploads/2024/07/ZEBRRANE-OPINIE-1-120x86.png)
