Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Nowa bieżnia w Białobrzegach

Zakończyła się budowa bieżni lekkoatletycznej na stadionie w Białobrzegach. Z tej okazji gospodarz obiektu – Pilica Białobrzegi planuje otworzenie nowej sekcji lekkoatletycznej. Są już również plany zorganizowania dużej imprezy sportowej.

– Powołujemy w naszym klubie Pilica sekcję lekkoatletyczną. Wracamy do tego co ostatnio było chyba 20 lat temu. Chcemy, żeby młodzież rozwijała się nie tylko w zakresie piłki nożnej – bo nie każdy może być piłkarzem – ale również chcemy dać jakąś alternatywę. Mamy duże tradycje lekkoatletyczne, rodzina Krzesińskich, trener tyczkarzy Andrzej Krzesiński, patron stadionu i nasz olimpijczyk Zygmunt Siedlecki. Do tych tradycji chcemy nawiązać i dlatego ta bieżnia powstała, żeby nie tylko stadion ładnie wyglądał, ale żeby ta bieżnia była niszczona, deptana i żebyśmy mogli dochować się tutaj jakichś talentów lekkoatletycznych – mówi Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

Obecnie miasto czeka na certyfikat od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki temu miasto będzie mogło organizować imprezy lekkoatletyczne.

– Wyniki, które będą osiągane na tej bieżni będą wpisywane do tabel krajowych, więc możemy przeprowadzać tutaj różne zawody regionalne czy makroregionalne – dodaje Bolek.

Burmistrz Adam Bolek ma już plany zorganizowania pierwszej imprezy na nowym obiekcie sportowym.

– Naszym celem w Białobrzegach jest zorganizowanie Memoriału Lekkoatletycznego im. Zygmunta Siedleckiego. Zobaczymy w jakich kategoriach wiekowych i w jakim regionie. Mam nadzieję, że w przyszłości na stałe wpiszemy go do kalendarza okręgowego związku lekkiej atletyki i że będą to zawody, z których Białobrzegi będą słynęły.

Budowa bieżni trwała ponad rok i kosztowała 1,5 miliona złotych. Połowę tej kwoty uzyskano w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close