Robert Fiszer banner

Wspaniała zabawa podczas Wierzbajki 2017

To był niezwykły bal ostatkowy. A mowa o Wierzbajce, która w sobotę w Wierzbicy zgromadziła setki młodych ludzi. Impreza była adresowana m.in. do młodzieży skupionej wokół oaz z terenu diecezji radomskiej.

– Mamy świadomość, że młodzież ma wielkie marzenia. Chcą robić wielkie rzeczy. I kiedy sobie z ks. Krzysztofem siedzieliśmy we dwóch pijąc kawę pomyśleliśmy sobie: „Zróbmy, stwórzmy przestrzeń dla młodych, gdzie będą mogli zorganizować takie wielkie wydarzenie”. I to tak naprawdę była chęć, żeby młodzi coś zrobili większego. I dzięki temu jest ponad 600 osób na tej sali tu – powiedział ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło – Życie.

Bal miał przede wszystkim zintegrować uczestników i dostarczyć im wiele radości.

– Ale też takie wychowanie do nowej kultury, żeby ta impreza była bezalkoholowa, bez używek. I była w bezpiecznej atmosferze dla młodzieży i kreatywnej. Żeby umieli nauczyć się nowej formy zabawy w tak dużej grupie dodał ks. Krzysztof Bochniak, wikariusz parafii w Wierzbicy.

Młodzieży nie trzeba było długo przekonywać do udziału w Wierzbajce.

– Taka tradycja jest już od trzech lat. I po prostu kontynuujemy naszą wierzbicką tradycję. Ale jak widzimy, już w działaniach diecezjalnych o świadczył Przemysław.

– Chcieliśmy tę naszą tradycję, budowanie naszej wspólnoty rozszerzyć trochę dalej. Nie tylko na dwie parafie: Wierzbica, Jastrząb, ale także na całą diecezję, aby poczuć tę wielką wspólnotę – uzpełniła Joanna.

Uczestnicy balu również podkreślali, że można świetnie bawić się bez używek.

– Wiemy, że tutaj ludzie młodzi przychodzą po to, aby się bawić bez alkoholu i bez żadnych używek. Takie są tradycje naszego balu. Inny bal, mający inny wymiar? Tak, chcemy pokazać naszym rówieśnikom, którzy nie są w ruchu, że  można się bawić bez tego alkoholu – zakończyli Przemysław i Joanna.

W sobotnim balu wzięli udział m.in. członkowie Ruchu Światło – Życie oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close