Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Poznaliśmy Wolontariusza 2017 roku

To była niezwykła gala w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. 5 grudnia, a więc w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu wyróżniono tych, którzy poświęcają swój wolny czas i bezinteresownie pomagają potrzebującym.

– Gala wolontariatu jest to sposobność, aby podziękować wszystkim wolontariuszom. Dziękuję za waszą pracę, dziękujemy za wasze serce, dziękujemy za wasze oddanie i dziękujemy za to, że tak wiele robicie na rzecz innych. Dzisiaj pół tysiąca młodych ludzi na tej sali reprezentuje 1300 wolontariuszy, którzy działają na rzecz naszego miasta. Na rzecz tego środowiska lokalnego – powiedział ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Podziękowania wolontariuszom złożył ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

– Arka jest takim przykładem możliwości tworzenia dobra przez młodych ludzi, którzy zostaną dobrze ukierunkowani. Składam wyrazy szacunku zarządowi Arki, księdzu Andrzejowi, pracownikom oraz oczywiście bardzo dzielnym wolontariuszom, którzy pokazują dobre serce, ten wielki znak miłości samarytańskiej.

– Wolontariat jest jedną z wizytówek Radomia – podkreślił wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

– Jesteśmy dumni wszyscy z tego, jak wielu jest wolontariuszy w naszym mieście. A ten dzień, Międzynarodowy Dzień Wolontariatu jest takim szczególnym dniem, w którym możemy im wszystkim za to podziękować. I te podziękowania są naprawdę szczere, każda odrobina serca dana drugiemu człowiekowi procentuje po stokroć i za to chciałbym wszystkim podziękować – stwierdził Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

W trakcie uroczystej gali tytuł Wolontariusza 2017 roku otrzymała Maja Laskowska.

– Ja się kompletnie nie spodziewałam, to była po prostu taka niespodzianka, bo ani się nie zgłaszałam. To opiekunka i koledzy z klubu przygotowali dla mnie taką niespodziankę. To oni przygotowali filmik i to naprawdę wielkie zaskoczenie – oświadczyła Maja Laskowska, Wolontariuszka 2017 roku.

Maja jako wolontariuszka przede wszystkim pomaga osobom niepełnosprawnym.

– Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęłam w trzeciej klasie gimnazjum. Zaczęłam uczęszczać na spotkania takiego stowarzyszenia twórczości artystycznej osób z zespołem Downa „Opatrzność”. Tam pomagałam niepełnosprawnym w występach na scenie. Teraz działam w wolontariacie przy Amfiteatrze. Tam także pomagam niepełnosprawnym i to też jest taka forma teatru. Jestem także liderką w „Arce” – uzupełniła Maja Laskowska, Wolontariuszka 2017 roku.

Podczas gali doceniono także szkolne kluby wolontariatu. Za najbardziej aktywne uznano te z PSP nr 6 oraz dawnego PG nr 10 w Radomiu.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close