Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Budżet Radomia na 2018 rok uchwalony. Opozycja wprowadziła swoje poprawki

Do trzech razy sztuka. Tak można podsumować sesje Rady Miejskiej w Radomiu ws. uchwalenia budżetu na 2018 rok.

30 stycznia radni po raz kolejny pochylili się nad projektem budżetu i przegłosowali go, choć z poprawkami, które zaproponowało 16 radnych opozycji. Zdaniem władz Radomia, wprowadzone zmiany w budżecie będą niekorzystne dla mieszkańców Radomia.

– Radni dziś przyjęli budżet, ale z daleko idącymi poprawkami. Takimi poprawkami, które de facto cofają wiele naszych projektów o wiele, wiele lat, bo warto wspomnieć, że te 68 ulic, które chcieliśmy w ramach Radomskiego Programu Drogowego utwardzić w tym roku może nie otrzymać nowej nawierzchni. Mieszkańcy 68 ulic nadal będą mieszkać przy drogach, które są gruntowe i zamieniają się w bajora, bądź cieknące błota – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Z kolei poprawek do projektu budżetu, w tym tej ws. budowy oddziału rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, bronili radni opozycji w tym ci z Prawa i Sprawiedliwości.

– To jest sukces rady miejskiej dlatego, że 26 radnych poparło budżet i to utwierdza nas w przekonaniu, że warto było nad tym budżetem pracować i warto było doprowadzić do takiej sytuacji, że budżet nie został uchwalony jednym głosem, a głosem 26 radnych i my deklarujemy współpracę. Na każdej sesji, możemy nawet zwoływać sesje rady miejskiej co tydzień, jeżeli będą jakieś wnioski pana prezydenta o wprowadzenie nowych projektów do inwestycji, chociażby tych ulic, które prezydent przedstawił, ale tylko jak będzie wskazana kwota, będziemy wprowadzali do porządku obrad, bo zgoda zmieni Radom – oświadczył Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, PiS.

Za budżetem z poprawkami zagłosowali także radni nowego klubu Bezpartyjni, którzy byli współautorami zmian w projekcie budżetu.

– Dla nas najważniejsze są trzy kwestie: rodzina, dzieci i oczywiście zdrowie. Na takie poprawki położyliśmy głównie nacisk, ale też informowaliśmy podczas sesji, podczas rozmów z wiceprezydentami, że my się nie zamykamy tylko i wyłącznie na poprawki, które zostały wprowadzone w budżecie. Jeżeli będzie potrzeba, jeżeli prezydent przyjdzie na sesję i powie, że chce wprowadzić nowe zadania, nowe pozycje, będziemy o tym dyskutować, rozmawiać i jeżeli będą to dobre propozycje to na pewno będziemy głosować za – dodała Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni.

Budżet poparli także radni Platformy Obywatelskiej mimo, że ostro skrytykowali poprawki złożone przez opozycję.

– Pokazali swoją siłę, pokazali, że mają większość, że ich musi być na wierzchu. Byliśmy przeciw poprawkom, które składał PiS, ponieważ są to poprawki, które cofają nasze miasto, które wprowadzają nas w marazm i które niejednokrotnie odbierają mieszkańcom te inwestycje, na które czekali od lat. Zagłosowaliśmy za projektem budżetu tylko i wyłącznie po to, aby Regionalna Izba Obrachunkowa mogła podjąć prace nad tym budżetem, usunąć z tego budżetu to, co narusza dyscyplinę finansów publicznych i to co jest niezgodne, po prostu,  z przepisami prawa – stwierdziła Marta Michalska – Wilk, radna PO.

Od głosu wstrzymało się dwóch radnych, w tym Kazimierz Woźniak z Radomian Razem oraz Ryszard Fałek, radny niezależny.

– Poprawki, które były zgłoszone dewastowały poszczególne dziedziny naszego życia społecznego, kulturę, sport, to co przez wiele lat było racjonalne, płynne, harmonijne, tutaj zostało to wszystko przewrócone. I nie były kompletne. Nie mówiły skąd, jaka prognoza, jakie skutki, itd. – zakończył Ryszard Fałek, radny niezależny.

Dodajmy, że ostatecznie projekt budżetu na 2018 rok, z poprawkami opozycji, poparło 26 radnych.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close