Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Pierwszy etap trasy N-S dopiero w połowie 2019 roku? Przetarg na realizację inwestycji ogłoszony

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę I etapu trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. Już teraz wiadomo, że wbrew zapowiedziom władz miasta, inwestycja nie zakończy się w połowie grudnia 2018 roku.

– Do 5 kwietnia zbieramy oferty wszystkich zainteresowanych tym przetargiem. Do 30 czerwca przyszłego roku planujemy, że ta inwestycja już powstanie. Liczymy na to, że ten wydłużony termin realizacji będzie takim motywatorem dla wszystkich tych, którzy chcieliby złożyć oferty w tej ważnej dla mieszkańców naszego miasta inwestycji. Na razie nie chcę mówić o pieniądzach, bo wiadomo, że byłoby to sugerowaniem wykonawcy ewentualnych kwot jakie mógłby składać w tym przetargu – poinformował Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Przypomnijmy, że na budowę śródmiejskiego etapu trasy N-S zarezerwowano 19 mln zł. Konsorcjum, które zgłosiło się pierwszego przetargu zażądało za wykonanie prac prawie 36 mln zł. Mimo to na razie nie są prowadzone rozmowy, aby zwiększyć pulę pieniędzy na budowę nowej drogi.

– Pamiętajmy o tym, że na I etap jest zarezerwowana pewna pula, na całą trasę N-S zupełnie inna kwota, więc zobaczymy najpierw w jaki sposób będą wyglądały ceny, które teraz przyjdą przy tym przetargu. Liczymy na to, że będzie więcej oferentów, więc również zróżnicowanie cenowe będzie sporo większe. Poprzednia oferta była naprawdę szalenie wysoka, więc nie mogliśmy na nią przystać. Mamy nadzieję, że teraz uda się wykonawcę wyłonić. Kolejne kroki zostaną podjęte po ewentualnym nierozstrzygnięciu tego przetargu, który jest teraz, ale wierzymy, że wreszcie uda się wyłonić wykonawcę – dodał Dawid Puton.

W ramach inwestycji ma zostać przebudowany istniejący odcinek ulicy Beliny – Prażmowskiego. Oprócz tego zadanie przewiduje również budowę skrzyżowania z ulicą Słowackiego, a także nowego odcinka trasy w sąsiedztwie linii kolejowej Warszawa – Radom oraz ronda na styku ulic Żeromskiego i Szklanej.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close