Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Budżet do poprawki? Regionalna Izba Obrachunkowa wzywa radę miejską do naprawy błędu

Urząd Miejski w Radomiu poinformował o tym, że Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała Radę Miejską w Radomiu do usunięcia niezgodności z prawem budżetu miasta uchwalonego 30 stycznia 2018 roku.

Jak możemy przeczytać w komunikacie magistratu, przewodniczący kolegium RIO stwierdził, że przyjęcie uchwały budżetowej z poprawkami radnych spowodowało naruszenie artykułu 229 ustawy o finansach publicznych. Niezgodność ta polega na rozbieżności poziomu wydatków, dochodów, przychodów i deficytu zapisanych w planie budżetu miasta z poziomem tych kwot w Wieloletniej Prognozie Finansowej przyjętej przez radnych w grudniu 2017 roku.

– To efekt zamieszania w uchwale budżetowej, jakie wprowadził przewodniczący Wójcik, przewodniczący Szary i radna Pastuszka – Chrobotowicz, ale jesteśmy gotów pomóc radnym rady miejskiej, żeby wyprostować tę sytuację. To są nasze publiczne pieniądze. Pieniądze, dzięki którym możemy konsekwentnie zmieniać nasze miasto i jesteśmy gotowi spotkać się z radnymi i wspólnie, razem, wypracować wspólne rozwiązanie dotyczące budżetu – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jednak inne zdanie na ten temat ma Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

– Regionalna Izba Obrachunkowa rzeczywiście stwierdziła, że budżet jest niedostosowany, czy jest niezgodny z wieloletnią prognozą finansową i wyznaczyła czas na dostosowanie WPF do budżetu. To było na pierwszej sesji nadzwyczajnej, którą zwołał prezydent, ale niestety nie była wpisana rehabilitacja. My tego nie przegłosowaliśmy. We wtorek na sesji rady miejskiej też był projekt uchwały dostosowujący WPF do budżetu, rehabilitacji też nie było, prezydent sam to zdjął z własnej woli – stwierdził Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, PiS.

Rada miejska ma czas do 22 marca na wprowadzenie stosownych zmian. Natomiast w poniedziałek ma dojść do spotkania prezydenta z radnymi ws. budżetu.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close