Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomski Szpital Specjalistyczny z dofinansowaniem na zakup sprzętu dla kardiologii

1 mln 558 tys. zł trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego na zakup aparatury medycznej dla oddziału kardiologii. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

– Jak państwo wiecie są ogromne potrzeby sprzętowe, więc udało się w ramach działania 6.1, a więc infrastruktura i ochrona zdrowia, przy dobrze napisanym wniosku, w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego, tzw. RIT-u, pozyskać kwotę ponad 1,5 mln zł – powiedział Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Nowy sprzęt ma poprawić diagnostykę chorób serca.

– Mamy dzisiaj okazję mówić o naprawdę dużych pieniądzach, ale przede wszystkim o ważnym celu jakim jest doposażenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Konsekwentnie zmieniamy nasze miasto i cieszę się, że również te zmiany są odczuwalne i poprawiają bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Radomia – dodał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W sumie dotacja zostanie przeznaczona na zakup 18 nowych aparatur medycznych.

– Planujemy kupić nowoczesny sprzet EKG z ramieniem „C”. Następnie system telemetrii, to będą 3-4 stanowiska, które będą pozwalały na badanie EKG pacjenta, który będzie się przemieszczał po oddziale, nie tylko będzie musiał być w jednym miejscu. Nowoczesny echokardiograf z sondą – poinformował Marek Pacyna, dyrektor RSS.

Władze miasta liczą na to, że wkrótce uda się pozyskać dodatkowe fundusze na remont lecznicy i jej doposażenie.

– Już w ocenie mamy kolejny wniosek na ponad 11 mln z, który dotyczy przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych w naszym szpitalu i zakupu kolejnych sprzętów medycznych, które są bardzo potrzebne w naszym szpitalu – uzupełnił Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Dodajmy, że sprzęt, który trafi do oddziału kardiologii będzie wykorzystywany głównie do diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca oraz innych chorób kardiologicznych.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close