Robert Fiszer banner

PiS apeluje do prezydenta Radomia ws. alei Wojska Polskiego

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia, taki oto apel:

– Apelujemy do prezydenta miasta Radomia o to, aby zintensyfikował te działania związane z ostatecznym wyłonieniem podmiotu, który będzie budował aleję Wojska Polskiego tak, żebyśmy już w ciągu najbliższych tygodni mogli wbić pierwszą łopatę pod inwestycję – powiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka, umowa z wykonawcą inwestycji powinna zostać podpisana jak najszybciej, bowiem wyremontowana aleja Wojska Polskiego będzie ważnym szlakiem komunikacyjnym dla rozwoju cywilnego lotniska.

– Trzymajmy kciuki za szybkie wyłonienie wykonawcy i za realizację tej inwestycji, która jak zostało to powiedziane, jest bardzo istotna nie tylko dla Radomia, ale dla całego układu komunikacyjnego naszego państwa, ale i też szalenie ważna dla rozwoju, w dłuższej perspektywie lotniska – dodał Andrzej Kosztowniak, poseł PiS.

Poseł Anna Kwiecień przypomniała również, że przebudowa alei Wojska Polskiego otrzymała rządowego dofinansowanie w wysokości 93 mln zł.

– Miasto otrzymało od Skarbu Państwa ogromną kwotę i to jest pierwszy raz w historii naszego budżetu. My jesteśmy skłonni bardzo mocno współpracować z prezydentem. Chcemy wspierać nasze miasto – stwierdziła Anna Kwiecień, poseł PiS.

Z kolei Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu stwierdził, że w każdej chwili jest w stanie zwołać sesję rady miejskiej ws. przesunięć w budżecie miasta na realizację przebudowy. Jednocześnie zaapelował również o jak najszybsze wyjaśnienie kwestii związanej z dokumentacją projektową na remont alei Wojska Polskiego i kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej.

– Druga sprawa to jest procedowanie nad dokumentacją i sytuacja, która z tego wyszła. Ale myślę, że tym już powinny zająć się odpowiednie organy, bo sytuacja jest kuriozalna. Doszło do przestępstwa urzędniczego. I osoby odpowiedzialne za to powinny ponieść konsekwencje prawne – zakończył Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Dodajmy, że w ramach przetargu wpłynęło pięć ofert firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego. Najniższa opiewa na kwotę 137,5 mln zł. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zarezerwował na ten cel 115,5 mln zł.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close