Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Kolejna rocznica uchwalenia konstytucji Nihil Novi. Na radomian czeka piknik historyczny

30 maja przypada 513 rocznica uchwalenia w Radomiu konstytucji Nihil Novi. Z tej okazji w niedzielę, 27 maja, na skwerze Unii Radomsko – Wileńskiej  zostanie zorganizowany piknik historyczny.

– Odbędą się przede wszystkim konkursy historyczne. Będzie prelekcja przypominająca historię. Wygłosi ją dr Łukasz Zaborowski. I będą oprócz tego prezentacje grup rekonstrukcyjnych. Będą reprezentacje dwóch chorągwi rycerstwa, będą bractwa kurkowe, będzie grupa rekonstrukcyjna z Piotrówki. Będzie bardzo atrakcyjny program. Na zakończenie oczywiście salwy z naszych dwóch, wielkich armat – powiedział Jarosław Kowalik, prezes Kolegium Odbudowy Zamku Królewskiego w Radomiu.

W organizację pikniku włączyli się także uczniowie Szkół ZDZ w Radomiu.

– Jako radomianie uważam, że powinniśmy się włączać w takie działania, które mają za zadanie przypominać fakty historyczne i myślę, że ta inicjatywa naszego stowarzyszenia jest bardzo cenna. Dlatego zapraszamy wszystkich radomian do tego, żeby włączyli się w upamiętnienie historii, a jednocześnie spędzili miło czas razem z nami. Oczywiście moje Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu będą się włączać również w przygotowanie tego pikniku – dodała Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Szkół ZDZ w Radomiu.

Początek imprezy o godz. 15.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close