Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Porozumienie PO i Nowoczesnej ws. wyborów samorządowych podpisane

W czwartek władze Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej podpisały porozumienie ws. wspólnego startu w najbliższych wyborach samorządowych. Kandydatem na prezydenta Radomia obu ugrupowań będzie Radosław Witkowski.

– Jesteśmy przekonani, że kandydatura Radosława Witkowskiego poparta również przez nasze struktury, nasze formacje polityczne pomoże, aby prezydent uzyskał reelekcję – powiedział Rafał Rajkowski, przewodniczący radomskich struktur PO.

O kandydaturze Radosława Witkowskiego wypowiedzieli się również przedstawiciele mazowieckich władz obu partii.

– Do zawarcia tego porozumienia motywowało nas przede wszystkim poczucie odpowiedzialności, bo uważam, że największe miasto na Mazowszu po Warszawie, zasługuje na to, aby tutaj górę wziął rozsądek nad ideologią – stwierdziła Kamila Gasiuk – Pihowicz,  przewodnicząca mazowieckich struktur Nowoczesnej.

– Tak dynamicznie zmieniający się Radom naprawdę napawa dumą. Może nie zauważacie tego na co dzień, ale Radosław Witkowski i jego drużyna zmienia Radom bardzo dynamicznie. I to dla osób, które tu przybywają musi stanowić powód do zastanowienia się, jak dalej tę dynamikę zwiększyć i cieszę się, że nowocześnie myślący ludzie zasilają drużynę Radosława Witkowskiego, prezydenta Witkowskiego – dodał Andrzej Halicki, przewodniczący mazowieckich struktur PO.

Przedstawiciele PO  i Nowoczesnej liczą również na realizację wspólnego programu dla Radomia.

– Odpowiedzialny samorządowiec to właśnie taki, który wsłuchuje się w głos mieszkańców i korzysta z ich mądrości. Odpowiedzialny samorządowiec to taki, który nie jest przyspawany do szyldu partyjnego, który potrafi rozmawiać ze wszystkimi, w interesie mieszkańców miasta. I samego miasta. I mam wrażenie, że właśnie takie postrzeganie samorządu nas połączyło – zaznaczyła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej.

– Ja w tej chwili chciałbym zadeklarować, że niezależnie od wszystkiego na pewno wspólnie będziemy walczyć w tych wyborach o zwycięstwo tak, abyśmy w dalszym ciągu mieli okazję zmieniać nasze miasto. Ale też cieszę się, że do naszej drużyny dołącza Nowoczesna i przewodnicząca Katarzyna Kalinowska, bo myślę, że kompetencje oraz zaangażowanie w sprawy miejskie jaki pani Katarzyna Kalinowska od 2,5 roku wykazuje jest dobrym wkładem do tego, abyśmy wspólnie mogli realizować kolejne projekty – zakończył Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Dodajmy, że Katarzyna Kalinowską ma być również „jedynką” wspólnej listy PO i Nowoczesnej do rady miejskiej z okręgu numer trzy.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close