Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Prezydent Józef Grzecznarowski Honorowym Obywatelem Miasta Radomia

We wtorek, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Radomiu, córki Józefa Grzecznarowskiego, odebrały pamiątkowy medal potwierdzający nadanie byłemu prezydentowi miasta tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia. Helena Szpilman, jednak z córek Józefa Grzecznarowskiego stwierdziła, że nadanie tytułu w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla niej czymś wyjątkowym.

– To stulecie to wiąże się z nim, z jego przeżyciami, jego siedzeniem w katordze, jego walką Polskę niepodległą. Wydaje mi się, że ten moment, w którym to odznaczenie zostało nadane w 2018 roku jest niesłychanie ważne – powiedziała Helena Szpilman, córka prezydenta Józefa Grzecznarowskiego.

W trakcie sesji radni, jak i władze miasta przede wszystkim mówili o zasługach prezydenta Józefa Grzecznarowskiego na rzecz Radomia.

– Historia Radomia jest pełna postaci odważnych, dzielnych i z całą pewnością do takich ludzi należy prezydent Józef Grzecznarowski, bo jego niewątpliwe zasługi dla rozwoju Radomia dzisiaj możemy oglądać. Józef Grzecznarowski w swojej pracy na rzecz Radomia pokazał, że jest odważny, potrafił podejmować odważne decyzje i chciał zmieniać nasze miasto – stwierdził Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Przypomnijmy, że cała sprawa dotycząca nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia była omawiana przez radnych przez kilka miesięcy.

– Na dzisiejsze sesji wręczyliśmy pamiątkowy grawer i medal okolicznościowy dla córek pana prezydenta Józefa Grzecznarowskiego. Tak naprawdę projekt uchwały, podpisy wpłynęły do Rady Miejskiej w Radomiu kilka miesięcy temu i do tego, żeby ten punkt stanął w porządku obrad, żeby komisja się tym zajęła z każdym z radnych przeprowadził rozmowę Jan Pszczoła i to dzięki jego umiejętności rozmowy ze wszystkimi środowiskami doprowadziło do tego, że tytuł został nadany – dodał Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Przypomnijmy, że w lipcu, podczas sesji Rady Miejskiej w Radomiu, za Honorowym Obywatelstwem Miasta Radomia dla Józefa Grzecznarowskiego zagłosowało 15 radnych, czterech było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close