Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Noworoczne spotkanie przedsiębiorców w Białobrzegach

Przedsiębiorcy z terenu miasta i gminy Białobrzegi oficjalnie podsumowali 2018 rok. Wspólne spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń, w tym Białobrzeskich Mostów.

– Otrzymało tę statuetkę 23 przedsiębiorstwa z terenu naszej gminy, które obchodziły co najmniej 20 rocznicę działalności. To forma docenienia tych przedsiębiorców, którzy w różnych warunkach ekonomicznych czy społecznych potrafią działać i działają skutecznie na białobrzeskim rynku. Tworzą w ten sposób miejsca pracy i budują kapitał naszej gminy – mówi Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

W trakcie spotkania burmistrz Adam Bolek wręczył też odznaczenia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Białobrzegi”. Nagroda była formą podziękowania za trud wkładany w rozwój ziemi białobrzeskiej. Odznaczenia otrzymali m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów – Jacek Sasin oraz członek zarządu województwa mazowieckiego – Rafał Rajkowski.

– Miła chwila i wzruszenie, bo ja tak naprawdę Białobrzegi lubię jako miasto, lubię ludzi stąd, bo zawsze czuję tu taką serdeczność. Dużo udało się zrobić dla Białobrzegów – komentuje Rajkowski.

Zaproszeni goście zgodnie twierdzili, że takie spotkania są potrzebne i powinny być kontynuowane w przyszłości.

– To bardzo mądre, że gospodarz terenu zaprasza swoich przedsiębiorców, doceniając ich trud i jednocześnie okazując troskę o rozwój. Jubileusze są ważne zarówno dla przedsiębiorców jak i dla samorządu, ale to też wyraz szacunku burmistrza. Wspaniałe trofeum jakim jest most łączący i biznes, i samorząd. Jestem pod wrażeniem – mówi Leszek Ruszczyk, poseł na Sejm RP.

– Myślę, że jest to okazja do podziękowania, którzy wkładają dużo energii i pracy przy współpracy z samorządem, żeby rozwijało się miasto i ta część powiatu białobrzeskiego – dodaje Rajkowski.

Spotkanie było również okazją do podsumowania minionego roku. Największą imprezą kulturalną były Mistrzostwa Świata par tanecznych federacji IDO. Sporo działo się również w temacie gospodarki.

– Wiele inwestycji udało nam się zrobić i wiele rozpocząć, zwłaszcza tych dużych. Hala, kanalizacja – to są milionowe inwestycje, które mają za zadanie pchnąć naszą gminę do przodu. Pozyskaliśmy też pierwszego inwestora do specjalnej strefy ekonomicznej i to uważam za największy sukces, bo to jest koło zamachowe naszego miasta, które ma dać pozytywne efekty za kilka lat, ale dobrze, że to już się zaczęło – tłumaczy Bolek.

Głównym planem władz Białobrzegów na 2019 rok jest dokończenie rozpoczętych inwestycji oraz przeprowadzenie kolejnych remontów dróg na terenie gminy.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close