Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Noworoczne spotkanie przedsiębiorców w Białobrzegach

Przedsiębiorcy z terenu miasta i gminy Białobrzegi oficjalnie podsumowali 2018 rok. Wspólne spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń, w tym Białobrzeskich Mostów.

– Otrzymało tę statuetkę 23 przedsiębiorstwa z terenu naszej gminy, które obchodziły co najmniej 20 rocznicę działalności. To forma docenienia tych przedsiębiorców, którzy w różnych warunkach ekonomicznych czy społecznych potrafią działać i działają skutecznie na białobrzeskim rynku. Tworzą w ten sposób miejsca pracy i budują kapitał naszej gminy – mówi Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

W trakcie spotkania burmistrz Adam Bolek wręczył też odznaczenia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Białobrzegi”. Nagroda była formą podziękowania za trud wkładany w rozwój ziemi białobrzeskiej. Odznaczenia otrzymali m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów – Jacek Sasin oraz członek zarządu województwa mazowieckiego – Rafał Rajkowski.

– Miła chwila i wzruszenie, bo ja tak naprawdę Białobrzegi lubię jako miasto, lubię ludzi stąd, bo zawsze czuję tu taką serdeczność. Dużo udało się zrobić dla Białobrzegów – komentuje Rajkowski.

Zaproszeni goście zgodnie twierdzili, że takie spotkania są potrzebne i powinny być kontynuowane w przyszłości.

– To bardzo mądre, że gospodarz terenu zaprasza swoich przedsiębiorców, doceniając ich trud i jednocześnie okazując troskę o rozwój. Jubileusze są ważne zarówno dla przedsiębiorców jak i dla samorządu, ale to też wyraz szacunku burmistrza. Wspaniałe trofeum jakim jest most łączący i biznes, i samorząd. Jestem pod wrażeniem – mówi Leszek Ruszczyk, poseł na Sejm RP.

– Myślę, że jest to okazja do podziękowania, którzy wkładają dużo energii i pracy przy współpracy z samorządem, żeby rozwijało się miasto i ta część powiatu białobrzeskiego – dodaje Rajkowski.

Spotkanie było również okazją do podsumowania minionego roku. Największą imprezą kulturalną były Mistrzostwa Świata par tanecznych federacji IDO. Sporo działo się również w temacie gospodarki.

– Wiele inwestycji udało nam się zrobić i wiele rozpocząć, zwłaszcza tych dużych. Hala, kanalizacja – to są milionowe inwestycje, które mają za zadanie pchnąć naszą gminę do przodu. Pozyskaliśmy też pierwszego inwestora do specjalnej strefy ekonomicznej i to uważam za największy sukces, bo to jest koło zamachowe naszego miasta, które ma dać pozytywne efekty za kilka lat, ale dobrze, że to już się zaczęło – tłumaczy Bolek.

Głównym planem władz Białobrzegów na 2019 rok jest dokończenie rozpoczętych inwestycji oraz przeprowadzenie kolejnych remontów dróg na terenie gminy.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 48 345 15 94 lub 690 122 050 * * * Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy choroby – gorączkę, kaszel i duszności: powiadom odpowiednie służby, aby nie zarazić innych NIE PRZEMIESZCZAJ SIĘ ŚRODKAMI KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ * * * Jeśli byłeś przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny za granicą, w krajach, w których wiele osób choruje, ale nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez 14 dni kontroluj swój stan zdrowia – codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel) * * * W sprawie wszelkich wątpliwości lub pytań związanych z koronawirusem zadzwoń na infolinię NFZ pod numerem 800 190 590 *** Jak informuje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zabezpieczył pełną kwotę na zakup analizatora do badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 *** W związku z tą informacją zebrane z akcji “Radom – pomaga” pieniądze szpital przeznaczy na zakup innych niezbędnych środków, które posłużą do dalszej walki z koronawirusem

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close