Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Pierwszy dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty

Przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych – czytamy w oficjalnym komunikacie ZNP, umieszczonym na jednym z portali społecznościowych.

Mimo rozmów i negocjacji, które trwały do ostatniej chwili, rząd nie porozumiał się ze wszystkimi środowiskami związkowymi i nie udało się uniknąć największego od 1993 roku ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Nie inaczej jest w Radomiu.

– Dzisiaj od rana, od 7.30 w naszej szkole są organizowane zajęcia opiekuńcze. Świetlica szkolna pracuje od godziny dzisiaj 7 do 15.30. Na dzień dzisiejszy od rana rotacyjnie pojawiło się tylko jedenaścioro dzieci – informuje Katarzyna Gruszka, dyrektor PSP nr 7 im. K. Pułaskiego w Radomiu. 

Jak zapewniają pracownicy szkoły wszystkie dzieci, które mimo strajku przyszły do szkoły są pod należytą opieką.

– W tej chwili przebywa w świetlicy około dwudziestu dzieci. Mają zapewnioną opiekę. Pracuje stołówka szkolna, kuchnia – mówi Dariusz Chudzik, nauczyciel w PSP nr 7 w Radomiu. 

Niewielka grupa dzieci odzwierciedla wyrozumiałość większości rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

– Jak najbardziej wspieram nauczycieli. Jestem za. Współpraca z dziećmi to jest naprawdę ciężka praca i dobrze powinna być wynagrodzona za to.

Największe obawy dotyczą jednak zaplanowanych na kwiecień egzaminów gimnazjalnych i klas ósmych. Zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną uczniowie gimnazjum pierwszą z trzech części egzaminu napiszą już 10 kwietnia. Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych pięć dni później, 15 kwietnia. Jednak mimo trwającego strajku, w tej konkretnej szkole egzaminy odbędą się bez przeszkód – zapowiada dyrektor placówki.

– No tutaj mogę odetchnąć. W naszej szkole ten egzamin zgonie z planem, tak jak to zapowiedzieliśmy, przekazaliśmy informację do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej te egzaminy w naszej szkole się odbędą w pełnym składzie komisji nadzorujących. Nie będzie problemu – zapewnia Gruszka. 

W Radomiu do strajku, czyli formalnie do sporu zbiorowego przystąpiło 79 z 91 placówek oświatowych podlegających pod gminę, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 48 345 15 94 lub 690 122 050 * * * Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy choroby – gorączkę, kaszel i duszności: powiadom odpowiednie służby, aby nie zarazić innych NIE PRZEMIESZCZAJ SIĘ ŚRODKAMI KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ * * * Jeśli byłeś przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny za granicą, w krajach, w których wiele osób choruje, ale nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez 14 dni kontroluj swój stan zdrowia – codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel) * * * W sprawie wszelkich wątpliwości lub pytań związanych z koronawirusem zadzwoń na infolinię NFZ pod numerem 800 190 590 *** Jak informuje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zabezpieczył pełną kwotę na zakup analizatora do badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 *** W związku z tą informacją zebrane z akcji “Radom – pomaga” pieniądze szpital przeznaczy na zakup innych niezbędnych środków, które posłużą do dalszej walki z koronawirusem

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close