Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Dzięki artyście z Salwadoru Radom zyska nowy, kolorowy image!

Nazywa się Roberto i pochodzi z Salwadoru. Mowa o artyście z Ameryki Środkowej, którego do Radomia sprowadziła miłość. Zakochał się w radomiance, a jego marzeniem jest uczynić z naszego miasta stolice murali.

– W zeszłe wakacje będąc w Kanadzie, pracowałem tworząc rysunek w Kingston, w Ontario. Tam poznałem dziewczynę z Polski, która mi się spodobała. Powiedziała, że jest z Radomia. Pomyślałem, że chętnie poznam tą część Europy. Byłem w Hiszpanii, Francji i innych krajach południowej części Europy. Pomyślałem, że północna część tego kontynentu może być interesująca. Przyjechałem tu w zeszłym roku i pokochałem Radom. Nie lubię dużych miast, wole mniejsze miejscowości. Chce stworzyć w Radomiu stolice murali – opowiada Roberto Vergara Lino, artysta z Salwadoru.

Pierwszy z murali powstaje na ścianie Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu przy ulicy Kościuszki.

– Ten mural będzie prezentował zawody, do których uczą się uczniowie tej szkoły. Ten rysunek powstaje przy pomocy mojego przyjaciela, Szczepana. Pomaga mi on w nawiązywaniu kontaktów, jest moim tłumaczem. Zacząłem od tego muralu ponieważ musiał być skończony przed październikiem, ale niedługo powstanie jeszcze jeden. Będzie dużo większy od tego, wysoki na jedenaście pięter i o wiele szerszy. Będzie przedstawiał las deszczowy – dodaje Roberto.

Kolejny z murali powstanie na bloku przy Żeromskiego 116. Roberto będzie tworzył jeszcze przez najbliższe parę miesięcy. Jak zapewnia artysta do Radomia będzie wracał, aby upiększać nasze miasto kolejnymi kolorowymi pracami.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close