Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Wyjątkowe obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W najbliższą niedzielę w Radomiu obchodzić będziemy 80. rocznice wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji radomian czeka wyjątkowe wydarzenie w samym centrum miasta.

– Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, które mają pokazać radomianom Radom z końca lat 30-tych, Radom z okresu II Wojny Światowej. Chcemy pokazać jak Radom wtedy wyglądał i jak zachowywali się radomianie. Chcemy pokazywać młodym pokoleniom ten smutny czas. Jak wyglądało nasze miasto i życie w naszym mieście – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

– Zaczniemy wszystko o 18.30 na radomskich fontannach prezentacją grup rekonstrukcyjnych, które odtwarzają sylwetki żołnierzy polskich, takich żołnierzy, jacy wyruszyli z Radomia w ramach 72. Pułku Piechoty na front pod Wieluń, ale także żołnierzy niemieckich, którzy wkroczyli do naszego miasta 8 września 1939 roku – mówi Przemysław Bednarczyk.

Po prezentacji rozpocznie się wyjątkowy koncert.

– To będzie gratka dla miłośników dawnych piosenek. Piosenek z epoki, piosenek z końca XX-lecia międzywojennego i tych piosenek już wojennych. Wykona je dla nas znakomity zespół pod kierownictwem świetnego muzyka Sebastiana Wypycha z Warszawy – dodaje  Bednarczyk.

Podczas wydarzenia wyświetlony zostanie wyjątkowy dokument.

– Tuż po koncercie chcemy przedstawić coś czego radomianie jeszcze nie widzieli. Obraz miasta zarejestrowany na taśmach filmowych niemieckich fotoreporterów. To będzie dobre 40 minut jeśli nie więcej filmu i komentarza, jakiego do tych filmów udzielił nam profesor Sebastian Piątkowski pracownik radomskiego Instytutu Pamięci Narodowej – zapewnia historyk.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w najbliższą niedzielę rozpocznie o 12.00 msza święta. Po niej odbędzie się Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Podziel się z innymi

O autorze

Jacek Sochaj
Spoty, banery, ekran Led…oraz wiele innych możliwości…. 👍 Jeśli potrzebujesz reklamy skontaktuj się z nami: 📩 reklama@zebrra.tv 📩 lub 📞 669 888 444 📞 🌞 Miłego dnia 🌞

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close