Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Znamy laureatów II Gminnego Konkursu wiedzy o gminie Gózd

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach Kolonii rozstrzygnięto drugą edycję międzyszkolnego konkursu wiedzy o gminie Gózd.

– Pomysł narodził się tak naprawdę w ubiegłym roku, żeby uczcić stulecie odzyskania niepodległości i wraz z tym stuleciem odzyskania niepodległości, żeby tez popularyzować wiedzę o naszej gminie. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, dziękuję księdzu Mariuszowi, który też się angażuje w te konkursy. Widać zaangażowanie nauczycieli i uczniów. Jesteśmy naprawdę zbudowani i zaskoczeni ogromną wiedzą naszych uczniów z terenu naszej gminy, o naszej gminie. Bardzo profesjonalnie się przygotowali do tego konkursu – mówi Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd.

– Jest to druga edycja tego konkursu i z roku na rok poziom rośnie. Zarówno wiedza uczniów, jak i prezentacje multimedialne czy właśnie montowane filmy. Po prostu jest pod wielkim wrażeniem wszystkich umiejętności uczniów – wyjaśnia Dorota Rogala, dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Kuczkach Kolonii.

Każda ze szkół biorących udział w konkursie wiedzy o gminie Gózd przygotowała krótki program artystyczny, nawiązujący do historii Polski oraz film opowiadający o patronie szkoły lub o samej działalności szkoły.

– Na pewno było bardzo zabawnie i bardzo wiele zabawy było przy kręceniu tego filmu. Różne sceny z tego filmu wymyśliłam razem z Amelką – mówi Oliwia, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach Kolonii i współautorka filmu.

Pytania, na które w konkursie musieli dopowiedzieć uczniowie dotyczyły historii gminy Gózd tej współczesnej, ale nie tylko. Przygotował je katecheta uczący w szkole, która była gospodarzem tegorocznej edycji konkursu. Jak sam mówi było to wymagające zadanie.

– Dosyć długo. Trzeba było poczytać, dowiedzieć się co w tej gminie się działo. Zdobyć wiedzę o historii. Kilka dni potrwało uszeregowanie i pogrupować pytania na mniej i bardziej trudne. Zajęło to sporo czasu – opowiada ks. Mariusz Murawski.

Poziom był bardzo wysoki, ale wyrównany.

– Wyniki są bardzo podobne. Jest dosłownie różnica kilku punktów więc bardzo podobnie. Myślę, że rywalizacja była na równym poziomie. Dosyć wysokim – dodaje katecheta.

W konkursie udział brali reprezentanci sześciu szkół z terenu gminy.

– Pytania nie były aż tak łatwe, ale nie były też bardzo trudne – mówili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Podgórze.

Najlepiej na pytania w konkursie odpowiedzieli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kłonówku.

– Było bardzo trudno, ale jak widać postaraliśmy się i wygraliśmy to – cieszyli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kłonówku.

Upominki za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone wycieczkami wraz ze zwiedzaniem muzeów oraz biletami m.in. do kina.

Podziel się z innymi

O autorze

Jacek Sochaj
Przypominamy! KONTRAST PLUS na antenie Zebrra.tv od poniedziałku do piątku o nowej godzinie: 17:30. Zapraszamy!

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close