Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Czas na przebudowę ulicy Słowackiego w Pionkach

7 sierpnia w Urzędzie Miasta Pionki zostały podpisane umowy na przebudowę ulicy Słowackiego. Inwestycja obejmuje przebudowę wyżej wymienionej ulicy od skrzyżowania ul. Zakładowej do drogi powiatowej ul. Żeromskiego. W ramach przebudowy powstaną wydzielone i bezpieczne ciągi piesze i rowerowe. Ponadto utworzone zostaną skrzyżowania z wyniesioną powierzchnią, których celem jest ograniczenie prędkości pojazdów.

– Dzięki tej inwestycji w ulice Słowackiego, miasto nie tylko zrobi tą ulice ale również ulice do niej dochodzącą, czyli tzw.: ulice Krzywą, która również mieści się w samym centrum miasta no i to pozwoli na zupełnie inny obieg zarówno pieszy jak i samochodów w centrum Pionek. – mówił Robert Kowalczyk burmistrz miasta Pionki

Jak podkreślał burmistrz jest to szczególnie ważna droga dla miasta.

– Jak państwo wiecie, mieszkańcy szczególnie, ulica Słowackiego to samo centrum właściwie naszego miasta, gdzie większość naszych mieszkańców codziennie z tej ulicy korzysta. To przecież ta ulica prowadzi do ścisłego centrum naszego miasta, a także pozwala dotrzeć do jednej z naszych szkół. – wyjaśniał burmistrz

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

– I jak państwo wiecie zarząd województwa mazowieckiego od kilku lat intensywnie wdraża wszystkie programy wsparcia dla samorządu wiedząc o tym, że sytuacja samorządów wymaga większego wsparcia, ponieważ obciążenia samorządu są coraz większe i w tym aspekcie inwestycyjnym ten „Instrument ważnych inwestycji dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” jest jednym z kluczowych instrumentów, jednym z dziesięciu. 100 mln zł, których mieliśmy w tym instrumencie zostało już w pełni wykorzystane. – mówił Rafał Rajkowski wicemarszałek województwa mazowieckiego

Wartość inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego ponad 1 mln złotych wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa.

Podziel się z innymi

O autorze

Wiktoria Stefańska

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close