Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Święto Plonów w Jedlińsku

Tak mieszkańcy Jedlińska bawili się na Święcie Plonów. Na obchody dożynkowe przyjechały tłumy, by wspólnie podziękować za tegoroczne zbiory. Był tradycyjny korowód, turniej sołectw oraz zabawa do późnych godzin.

– W tym roku Święto Plonów połączone jest z XVI Turniejem Sołectw. Znajdujemy się na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. Dzisiaj jest zwieńczenie ciężkiej pracy rolników, ogrodników i sadowników z naszej gminy. Modlimy się za nich oraz za ich rodziny i pracowników o dar tegoroczny, ale również za kolejne plony i zbiory – mówi Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, i dodaje – musimy pamiętać o jednym – szanujmy chleb, szanujmy rolników bo to jest dzisiaj podstawą, a gospodarka to jedna z najistotniejszych gałęzi, jeżeli chodzi o to, byśmy mogli normalnie funkcjonować.

Na scenie mieli szansę zaprezentować się utalentowani muzycznie mieszkańcy, a to za sprawą Turnieju Sołectw Gminy Jedlińsk. Uhonorowano także zasłużonych rolników.

Nie zabrakło tradycyjnych stoisk przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, przy których można było skosztować wiele regionalnych dań i potraw.

– Te stoiska są kolorowe, jest dużo fajnego, dobrego jedzenia, staropolskiej, tradycyjnej kuchni. To, co przyciąga wszystkich, to właśnie ta oprawa, którą dzisiaj tu mamy, występy kapel ludowych, śpiewaczy, na typowych dechach. Na scenie i pod sceną dużo się dzieje – kontynuuje wójt. – Widzimy też ptactwo ozdobne, hodowlę królików futerkowych czy też hodowców gołębi pocztowych, którzy zostali dzisiaj odznaczeni w różnych konkursach.

Dożynki to nie tylko obrzędy – wieczorem przyszedł czas na zasłużoną zabawę przy muzyce. Parkiet szczelnie wypełnili biesiadnicy.

– Jak zawsze mieszkańcy dopisali, zawsze możemy na nich liczyć. Mamy piękną pogodę, jak zwykle w naszej gminie Święto Plonów jest wyjątkowe. To zasługa naszych sołectw, które co roku wraz z nami tworzą to wydarzenie. Tutaj jest niezwykły klimat, jest zawsze bardzo klimatycznie, rodzinnie, my się wszyscy znamy, ale też jesteśmy bardzo otwarci na gości, którzy nas odwiedzają. Kto raz zagości na tym wydarzeniu przyjeżdża, co rok, bowiem klimat i atmosfera i taki piknikowy charakter to siła tego wydarzenia – mówi Agnieszka Gryzek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku

Na scenie pojawił się zespół Bene, a gwiazdą wieczoru był NORBI. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close