Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Rozpoczęcie roku szkolnego w Medyku

W czwartek pierwszy dzwonek usłyszeli uczniowie wszystkich radomskich szkół. Nowy rok szkolny rozpoczęli także słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej.

– Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy pod hasłem “Zostań bohaterem nowego semestru”. Każdy, kto przychodzi do naszej szkoły, już jest bohaterem. Każdy, kto pracuje w ochronie zdrowia z pacjentem, jest bohaterem – mówi Agnieszka Stolarczyk, dyrektor CKZiU.

W tym roku naukę w „Medyku” rozpoczęło ponad 220 uczniów, dla których szkoła uruchomiła 10 klas. Słuchacze będą kształcić się na takich kierunkach, jak technik farmaceutyczny, technik masażysta czy też technik sterylizacji medycznej.

– Zależy nam i uczymy, żeby każdy, kto wychodzi z naszej szkoły, miał jak najwięcej wiadomości. Uczymy tej dobrej praktyki, ale przede wszystkim dobrego słowa, komunikacji i relacji z pacjentem, bo każdy pacjent oczekuje tego dobrego słowa – kontynuuje dyrektor. – W tym roku zmieniliśmy wizerunek, można powiedzieć, że przeszliśmy taką metamorfozę. Zmieniliśmy logo, jest w nim serce i książka także to dobro, którego pacjent oczekuje, w tym logo jest. Zmieniliśmy także naszą stronę internetową, w mediach społecznościowych jesteśmy zauważalni, w naszej kampanii reklamowej brali udział słuchacze i absolwenci. Jesteśmy dla słuchaczy, słuchamy uczniów i zmieniamy się wizerunkowo po to, aby każdy uczeń, który przychodzi do nas czuł się dobrze.

Dzięki doskonale wyposażonym pracowniom i wyszkolonej kadrze nauczycielskiej uczniowie Medyka mogą zdobywać praktyczną wiedzę, która w przyszłości zaowocuje w lepsze zatrudnienie.

Co o samej szkole mówią jej uczniowie?

– Wybrałam tę szkołę dlatego, że w liceum miałam do czynienia z fizjoterapią. Po skończeniu liceum zaczęłam masować w domu prywatnie członków rodziny i znajomych i do tej pory to się u mnie trzyma. Chciałabym w przyszłości pracować z dziećmi. To jest mój kolejny etap w życiu i chce sobie postawić własne cele i je zrealizować.

– Wybrałam tę szkołę, ponieważ opiekowałam się osoba straszą, moją ciocią i to spowodowało, że chciałabym dalej to robić, pomagać starszym ludziom i pracować w takim zawodzie.

–  Wybrałam kierunek technik sterylizacji medycznej, ponieważ bardzo bym chciała pomagać ludziom w sposób może nie bezpośredni, ale pośredni. Dużo osób też po covidzie boi się podjąć taką pracę, może być ich co raz mniej, dlatego ja chcę zostać bohaterem roku i dołączyłam do radomskiego “Medyka”.

Wszystkim bohaterom życzymy owocnej nauki!

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close