Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Za nami drugi Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd!

Piotr Małachowski, Gerd Kanter, Marcin Krukowski czy Sofia Ennaoui – to tylko kilka gwiazd, które wystartowały w drugiej edycji Lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd, który w niedzielne popołudnie odbył się na radomskim MOSiR-rze.

– Chcemy promować nasze miasto poprzez sport i nie ma lepszej okazji niż taki mityng. Gościmy gwiazdy światowego formatu, polskich olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Mam nadzieję, że pokażemy, iż jesteśmy w stanie po raz kolejny stanąć na wysokości zadania i zrobić naprawdę fantastyczną imprezę lekkoatletyczną, transmitowaną przez ogólnopolską telewizję – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem mityngu prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Tomasz Majewski podpisali list intencyjny, dzięki któremu Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd corocznie będzie odbywał się w Radomiu.

– Jako Polski Związek Lekkiej Atletyki jesteśmy bardzo zadowoleni, że miasto Radom bardzo aktywnie włącza się w promocję Lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd. Chcemy, żeby ta impreza była kontynuowana i dlatego bardzo się cieszymy, że taką wolę wyraża miasto i po to podpisujemy to porozumienie, żeby ta świetna impreza trwała dalej – komentuje Majewski.

Jednym z obserwatorów niedzielnych zmagań był prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Zygmunt Malinowski, który dość krytycznie ocenił całe zawody.

– Ja muszę powiedzieć, że pod każdym względem ubiegłoroczny mityng był dużo, dużo lepszy. Przede wszystkim w ubiegłym roku było więcej gwiazd, ale takich „gwiazd prawdziwych”. W tym roku gwiazdy mieliśmy w rzucie oszczepem, dyskiem i w biegu na 400 metrów kobiet. Publiczności było znacznie więcej. Generalnie pod kątem organizacyjnym i sportowym ubiegłoroczny mityng był lepszy.

Na zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z Radomia. W biegu na 800 metrów najlepszy okazał się Patryk Kozłowski, w biegu na 400 metrów przez płotki zwyciężył Patryk Adamczyk, a wśród kobiet srebrny medal zdobyła Natalia Wosztyl. W biegu na 100 metrów kobiet na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Kotwiła.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close