Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomiak zwycięża w przedostatnim sparingu tego lata

Radomiak Radom w przedostatnim sparingu tego lata wygrali 2:1 z II-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Radomianie do przerwy przegrywali 1:0, ale po zmianie stron zdołali wyrównać za sprawą jednego z nowych graczy, a później dokończyli dzieła podwyższając na 2:1.

Piątkowy sparing nie rozpoczął się dla “Zielonych” najlepiej. Pogoń postawiła twarde warunki i po 120 sekundach gry, przeprowadziła składną akcję, która zakończyła się golem Jeana Franco Sarmiento. W pierwszej połowie radomianie przeprowadzili kilka akcji składnych akcji, ale nie byli w stanie wpakować piłki do bramki strzeżonej przez Artura Halucha.

To, czego nie udało się zrobić w pierwszej części gry, udało się w drugiej. Po rzucie wolnym uderzonym przez Filipe Nascimento do sparowanej przez golkipera piłki dopadł Luis Machado, który wbił futbolówkę do bramki. Radomiak wyszedł na prowadzenie w 76 minucie po golu Karola Angielskiego. Napastnik radomian głową skierował piłkę do bramki Pogoni. Wynik nie uległ już zmianie. Kolejne zwycięstwo Radomiaka w przedsezonowych przygotowaniach stało się faktem.