Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Białobrzescy przedsiębiorcy podsumowali rok

W minioną sobotę na kolejnym spotkaniu podsumowującym rok spotkali się przedsiębiorcy z powiatu białobrzeskiego. Gala była również okazją do wręczenia specjalnych nagród – „Białobrzeskich Mostów”.

– Myślę, że jest to takie podsumowanie roku poprzedniego i otwarcie nowego roku. My z przedsiębiorcami współpracujemy bardzo dobrze, przynajmniej ja ze swojego punktu widzenia tak oceniam tę współpracę. Myślę, że frekwencja świadczy o tym, że takie spotkania są potrzebne i że jest to wzajemna współpraca – mówi Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

Mosty białobrzeskie to wyjątkowa nagroda dla przedsiębiorców oraz instytucji, które obchodzą jubileusz istnienia. Pierwsze wyróżnienia przyznano w 2017 roku.

– Ta nagroda jest o tyle dobra, że nie ma kategoryzacji. Tutaj przyznajemy te nagrody wszystkim firmom, instytucjom i stowarzyszeniom, które działają na rzecz naszego miasta, bo ja uważam, że nie tylko przedsiębiorca, ale też i stowarzyszenie wykonując bardzo dobrze swoją pracę wspiera rozwój miasta – dodaje burmistrz Białobrzegów.

Jedną z takich instytucji był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach, który w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.

– Nagroda to motywacja, ale myślę, że bardziej zobowiązanie. Mamy 40 lat i nie wiadomo do końca czy był to dobry czy zły okres, a może będzie lepszy. Zobowiązanie jest bardzo potężne, a motywacja była zawsze, bo jak znacie mnie z tańca jestem zawziętym człowiekiem. Myślę, że to powinno iść w tym kierunku, bo zawziętość prowadzi do poziomu – komentuje Andrzej Łukomski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury w Białobrzegach.

Na gali pojawili się również goście specjalni. Jednym z nich był poseł Platformy Obywatelskiej, Leszek Ruszczyk.

– Nie powiem, że jestem zaskoczony, ale jestem zachwycony. Jak co roku jest się czym pochwalić, ale przede wszystkim to o czym mówiłem do wszystkich zebranych, czyli ten wzajemny szacunek, radość ze wspólnych sukcesów, wspólna radość i jej przeżywanie. To niesamowicie łączy. Nie ma w Polsce drugiego takiego samorządu czy miasta, gdzie taka atmosfera panuje raz w roku – ocenia Ruszczyk.

Spotkanie było nie tylko okazją do podsumowań, ale również do podzielenia się planami na 2018 rok. Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie będą Mistrzostwa Świata w tańcach par.

– Tu jest idealny klimat pod to, żeby robić rzeczy ponadprzeciętne. Mistrzostwa Świata nie są impreza przeciętną, którą ma każdy wszędzie każdego dnia – informuje Piotr Patłaszyński, prezes Polskiej Federacji Tańca.

Duże inwestycje planuje miasto. Wśród jest m.in. budowa kanalizacji (koszt 28 milionów złotych), przebudowa stadionu (ok. 5 milionów złotych) i targowiska (2 miliony złotych).

– To wszystko jakby składa się na rekordowy budżet w tym roku, jeśli chodzi o inwestycje, bo wydamy na nie 19 milionów złotych, bo tyle jest zaplanowane w budżecie na 2018 rok. Jest to rekord w historii, jeśli chodzi o gminę Białobrzegi – dodaje Bolek.

Inne inwestycje to m.in. dokończenie budowy hali sportowej, dróg oraz chodników.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close