Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomscy medaliści z wizytą u prezydenta

Bardzo udane starty na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych zaliczyli radomscy zawodnicy. W sumie paraolimpijczycy zdobyli aż 7 medali.

– Współpracujemy ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, ale też pokazujemy, że może współpracować na niwie sportowej. Goszcząc te młody osoby widzimy uśmiech i zadowolenie. To są naprawdę gwiazdy sportu, medaliści Mistrzostw Europy, Igrzysk Olimpijskich – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Dwa medale (złoty i srebrny) w biegach zdobyli Alicja Fiodorow i Aleksander Kossakowski. Złoty medal w biegu zdobyła też Jagoda Kibil, a srebrny krążek w skoku w dal wywalczył Mateusz Owczarek.

– Jest to wspaniały sukces, historyczny dla naszego stowarzyszenia. Do tej pory nie zdobyliśmy tylu medali na imprezie tej rangi – komentuje Arkadiusz Borczuch, prezes Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom.

– Dla mnie przede wszystkim samym sukcesem był już start w tych mistrzostwach, bo na końcu przygotowań  upadłam i niefortunnie zwichnęłam staw łokciowy prawej ręki, czyli w zasadzie mojej jedynej – tłumaczy Alicja Fiodorow.

– Radom jest takim miastem, gdzie naprawdę docenia się sport nie tylko osób pełnosprawnych, ale też i niepełnosprawnych. Nie ukrywajmy, że bez wsparcia finansowego ze strony miasta osiąganie takich wyników nie byłoby możliwe – tłumaczą Mateusz Owczarek i Aleksander Kossakowski.

Świetny start na Mistrzostwach Europy w pływaniu zaliczył natomiast Michał Golus. Radomianin zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close