W Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wprowadzono e-usługi. Dzięki temu obsługa pacjentów ma być szybsza, a lekarze będą mogli poświęcić więcej czasu pacjentom.
– System, który znacznie usprawnia działalność radomskiego pogotowia, ale przede wszystkim daje większy komfort obsługi radomskim pacjentom. To jeden z tych pakietów e-usług, które zamierzamy wprowadzić w najbliższym czasie. Dziś w pogotowiu, jesteśmy gotowi do tego, aby uruchomić niebawem e –usługi w urzędzie, ale również nie zapominamy o tym projekcie, który prowadzimy, czyli e-usługi w szpitalu – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Przed wizytą pacjent będzie mógł zająć kolejkę wyciągając specjalny numerek. Jednocześnie, poprzez wpisanie swojego numeru PESEL, chory będzie mógł sprawdzić, czy jest ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia.
– Myślę, że dla przeciętnego mieszkańca te e-usługi będą miały konkretne znaczenie w przypadku nocnej i świątecznej opieki medycznej, bo tutaj do pogotowia codziennie przyjmowanych około 300 osób. To jest naprawdę bardzo dużo radomian, a także osób z okolic, które przychodzą, żeby dostać poradę lekarską – dodał Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
E-usługi umożliwią także szybsze wystawianie recept, zwolnień lekarskich, a także pozwolą na poznanie historii choroby pacjenta. Pogotowie na wprowadzenie systemu pozyskało zewnętrzne dofinansowanie.
– Koszt, jak powiedział prezydent, przekracza 6 mln zł. Inwestycja znaczna i możliwa do wykonania tylko i wyłącznie dzięki środkom zewnętrznym i udziale naszego miasta, które pokryło udział własny, znacznie przekraczający milion złotych – zakończył Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W ramach projektu „Informatyzacja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu wraz z wdrożeniem e-usług dla pacjentów” powstała serwerownia oraz sieć komputerowa, zakupiono nowy sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie placówką.