Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 uczcili pamięć o królu Kazimierzu Jagiellończyku

1 marca to dzień, w którym rozpoczęło się świętowanie tegorocznych Kazików. W tym roku z inicjatywą uczczenia pamięci o królu Kazimierzu Jagiellończyku wyszli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu.

– Jest nam niezmiernie miło, gdyż uroczystości całej społeczności naszej szkolnej zostały podłączone pod radomskie Kaziki, czyli pierwszy raz organizujemy nasze szkolne święto na szczeblu miejskim – rozpoczął Łukasz Zawistowski, dyrektor PSP nr 4 w Radomiu.

Głównym punktem szkolnych uroczystości był spektakl zatytułowany „Życie św. Kazimierza Jagiellończyka” przygotowany I wykonany przez uczniów szkoły.

– Przygotowania trwały praktycznie już od 2 tygodni żyjemy w takim duchu pracy. Mamy zamek, mamy wspaniałych aktorów, uczniowie są niesamowici, wspaniale opanowali swoje role i patrząc na nich z boku to rzeczywiście naśladują Kazimierza Jagiellończyka – mówiła Małgorzata Ćwiklak, nauczycielka PSP nr 4 w Radomiu.

Potwierdzenie tych słów znaleźć można było w reakcji publiczności, także tej najmłodszej, która z zaciekawieniem oglądała cały spektakl. Do tego dnia uczniowie-aktorzy przygotowywali się przez kilka ostatnich tygodni.

– Zawsze jest dużo emocji, nieraz są aż takie emocje, że już na próbach łzy miałyśmy w oczach, bo jednak ściska za serce Kazimierz Jagiellończyk – dodała Małgorzata Ćwiklak, nauczycielka PSP nr 4 w Radomiu.

Spektakl nie był jedynym elementem obchodów dnia patrona Radomia. Popularne Kaziki w różnych miejskich instytucjach za sprawą wielu imprez odbywać się będą przez cały tydzień. Jednym z ostatnich elementów będzie niedzielny bieg poprowadzony ulicami Radomia.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close