Wyjątkowy album na wyjątkowy jubileusz. Za nami prezentacja albumu „Radom. Miasto tradycji, Uliczka wspomnień”

W piątek w „Resursie Obywatelskiej” odbyła się uroczysta prezentacja albumu, który powstał z okazji X, jubileuszowej „Uliczki tradycji”. „Radom. Miasto tradycji, Uliczka wspomnień”, bo taką dokładną nazwę nosi album, opowiada o międzywojennej historii Radomia. Książka została wydana z budżetu rady miejskiej oraz prezydenta Radomia.

– Publikacja powstawała 10 lat. Taka jest prawda. Przecież sprzed 10 lat pochodzą najstarsze zdjęcia. A materiały archiwalne jeszcze dłużej. Oczywiście sam proces produkcyjny, że tak to nazwę, trwał kilka miesięcy wtedy, kiedy prezydent i przewodniczący zaakceptowali nasz pomysł i powiedzieli „tak, robimy taką publikację” – powiedziała Renata Metzger, dyrektor OKiSz ”Resursa Obywatelska”.

Nowy album ma nie tylko przypominać historię miasta, ale także pokazać Radom z innej strony.

– Robimy to po to, aby promować nasze miasto na zewnątrz. Ale też po to, żeby mieszkańcy mogli poznać, wrócić do historii, jak wyglądało kiedyś nasze miasto, jakie miasto było piękne, jak jest piękne, jacy byli i są ludzie. Myślę, że jako radomianie mamy się czym chwalić – stwierdził Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

– To publikacja, która pokazuje Radom lat 20 i 30. Świetne teksty, dobre zdjęcia. Na pewno pozycja, którą warto mieć w swojej bibliotece i na pewno warto przeczytać – dodał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Album będzie można otrzymać od drugiej połowy września w biurze Rady Miejskiej w Radomiu.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv
++

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close