Wojewoda mazowiecki zwrócił się do prezydenta Radomia z prośbą o przeanalizowanie zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, które są w dyspozycji miasta i w których mogłaby powstać siedziba Straży Granicznej.
Dla miasta powstanie takiej placówki miałoby oznaczać dodatkowy prestiż, a także kolejne miejsca pracy.
– Nadwiślański Odział Straży Granicznej spotkał się z panem wojewodą w Warszawie. Poprosił o taką pomoc. Potrzebna jest nieruchomość mniej więcej o metrażu 750 – 800 metrów kwadratowych z niezbędną infrastrukturą, dlatego żeby utworzyć tutaj właśnie placówkę straży granicznej. Straż graniczna jest oczywiście obecna na lotnisku w Radomiu, natomiast ta straż graniczna, które obsługuje chociażby lotnisko cywilne w Radomiu jest strażą graniczną, która operuje spoza Radomia – wyjaśnił Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.
Teraz wojewoda mazowiecki liczy na szybką odpowiedź ze strony władz Radomia.
– Jak tylko będzie decyzja co do tego, że jest budynek to nie będzie absolutnie problemu, przystąpimy do bezzwłocznych czynności. Nie po to występuję, aby później było zwlekanie – dodał Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.
Przypomnijmy, że Nadwiślański Oddział Straży Granicznej został utworzony w 2004 roku. Swoim zasięgiem obejmuje cztery centralnie położone województwa: mazowieckie, kujawsko – pomorskie, łódzkie i świętokrzyskie. W strukturach Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej funkcjonuje m.in. Palcówka Straży Granicznej w Lesznowoli z Grupą Zamiejscową w Radomiu.