Poseł Kongresu Nowej Prawicy Jacek Wilk odwiedził Radom. Przy okazji wizyty parlamentarzysta skomentował obecną sytuację w Europie. Jacek Wilk poparł brytyjski Brexit i podobne rozwiązanie zaproponował dla Polski.
„Brexit – i co dalej?”. Pod takim haseł odbyła się konferencja posła Kongresu Nowej Prawicy Jacka Wilka. Parlamentarzysta wypowiedział się na temat zmian, jakie obecnie zachodzą w Europie. Chodzi o Brexit i ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednocześnie Jacek Wilk przypomniał o stanowisku KNP wobec sytuacji w Europie przed wyborami do Europarlamentu w 2014.
– Podkreślaliśmy przede wszystkim jedną fundamentalną rzecz w tamtej kampanii, że albo Unia Europejska się głęboko zreformuje, samoograniczy w swoich zapędach i stanie się na powrót tym, czym była pierwotnie czyli europejską wspólnotą gospodarczą, obszarem wolnego handlu, wspólnym rynkiem, który dawał Europejczykom korzyści, albo się rozpadnie. – powiedział Jacek Wilk.
Podczas konferencji prasowej wiceprezes KNP ostro skrytykował obecny kształt wspólnoty europejskiej.
– To jest kryzys gospodarczy, finansowy, demograficzny i teraz imigrancki i z żadnym z tych kryzysów tak naprawdę Unia Europejska, to niewydolne, to państwo, moloch biurokratyczny, nie jest w stanie sobie poradzić i Brytyjczycy powiedzieli stop – dodał poseł.
Równocześnie zaznaczył, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla Polski będzie pójście w ślady Wielkiej Brytanii i opuszczenie wspólnoty.
– W Europie są takie kraje, co bardzo ciekawe, najbogatsze kraje europejskie właśnie, które są poza Unią Europejską, jak Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstein, Islandia, które są w europejskim obszarze gospodarczym, korzystają z dobrodziejstw wspólnego, jednolitego rynku, mogą handlować, a nie maja tej całej czapy biurokratycznych obciążeń, tych regulacji, tego niepotrzebnego brukselskiego balastu – powiedział wiceprezes KNP.
Poseł Jacek Wilk podkreślał, że Polska w polityce zagranicznej powinna kierować się jedynie własnym interesem i na przykładzie Wielkiej Brytanii nauczyć się negocjować warunki wyjścia ze wspólnoty europejskiej.