Od wtorku, 12 lutego, można oglądać wystawę studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Ekspozycja nosi tytuł „Synteza addytywna” i przedstawia 22 prace studentów, które zostały wykonane podczas zajęć z fotografii cyfrowej i analogowej oraz multimediów.
– Ta wystawa to jest podsumowanie tego semestru. Na tej wystawie są zaprezentowane prace z grafiki cyfrowej, również zdjęcia analogowe i cyfrowe. Synteza addytywna jest to zjawisko mieszania wiązek światła widzialnego w wyniku, którego powstaje biały kolor. To jest definicja prawdziwa, ale o co chodzi, dlaczego tak nazywa się wystawa? Są tu połączone idee, wiedza, wysiłek, praca, czas. To wszytko się połączyło, mamy takie piękne prace i dlatego nazywa się to synteza – rozpoczęła Ludmiła Ovsiienko, kurator wystawy „Synteza addytywna”.
Wystawę można oglądać w sali w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
– Biblioteka jest miejscem otwartym dla wszystkich, także w dziedzinie sztuki. Jest miejsce dla młodych, którzy dopiero zaczynają i kształtują swój styl. Jest miejsce dla weteranów i zasłużonych dla kultury, na których wzorowały się całe pokolenia – mówił Dariusz Wróbel z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu z Filii nr 6.
Dzięki wystawie autorzy mogli zaprezentować swoje prace szerszemu gronu odbiorców.
– W większości robię portrety, więc inspiracją są dla mnie ludzie, ponieważ każdy jest inny i każdy z nich przedstawia sobą coś innego. Moim zdaniem miło jest zatrzymać chwilę, czyli zrobić zdjęcie w naturalny sposób – powiedział Zuzanna, autorka prac.
– Prace zostały zostały wykonane na zaliczenie, więc jednak terminy bardziej goniły, ale pozostawała chęć poznawania fotografii i próby manipulacji fotografią. Moje prace to portrety, które robione są przez matowe szkło, gdzie wygląda to trochę jak mozaika – tłumaczył Dawid, autor prac.
– Moje prace przedstawiają mieszankę różnych miast Polski. To był Wrocław, Radom i Praga, czyli Czechy oraz Ukrainę. Największa część to była akurat z Krzywego Rogu, bo jest dość widoczna tam mniej więcej w 60% w tych dwóch pracach – dodała Irina, autorka prac na wystawie.
Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.