„Narkotyki, dopalacze – ulegniesz przepadniesz” – to główne hasło spotkania policji, sportowców i samorządowców z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży zgubnego skutku stosowania dopalaczy oraz zażywania narkotyków.
Między innymi takie spotkania mają uświadomić młodzieży, że narkotyki i dopalacze mają zgubny wpływ na człowieka. Sportowcy radomskich drużyn Czarnych, Rosy i Radomiaka chcą pokazać, że zdrowy styl życia to klucz do osiągnięcia sukcesu nie tylko w sporcie, ale także np. w nauce. Dlatego zawodnicy radomskich drużyn, poprzez mecze z uczniami chcą promować pozytywne postawy.
– Uczestniczymy w tym programie już drugi rok i jak najbardziej jesteśmy z niego zadowoleni. W zeszłym roku dotarliśmy do kilku tysięcy młodych dzieci, dzięki czemu mają one szansę zrezygnować z narkotyków i dopalaczy, aby skupić się na sporcie – mówi Piotr Ziętkowski, Media Manager Rosy Radom.
Głównym organizatorem akcji są Komenda Wojewódzka Policji i władze Radomia.
– Cieszy fakt, że włączyło się praktycznie całe środowisko sportowe na czele z największymi klubami z Radomia. Włączył się Urząd Miasta oraz instytucje publiczne i nie tylko. To świadczy o wspólnej odpowiedzialności o przyszłość młodego pokolenia, bo chcemy poprzez świadomość postawić taką barierę przed spożywaniem narkotyków i dopalaczy – podkreśla insp. Marek Świszcz, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.
– Chcemy, żeby radomska młodzież jak najlepiej funkcjonowała, wiedziała jakie skutki wiążą się z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, dlatego wszystkie spotkania współorganizujemy i pomagamy w ich organizacji – dodaje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Realizacja projektu jest możliwa także dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które na takie spotkania przekazało 75 tysięcy złotych.