Umowa na rewitalizację miejskiego ratusza podpisana. 10,5 mln będzie kosztował miasto remont jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Radomia. W pomieszczeniach ratusza pracować będą między innymi radni radomskiej rady miejskiej. Ale nie tylko.
– W ratuszu zaplanowaliśmy Biuro Rady Miejskiej oraz m.in. biuro Radomskiej Strefy Gospodarczej. Mam także nadzieję, że organizacje pozarządowe będą mogły korzystać z tego obiektu – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Swoją siedzibę w ratuszu mają mieć także harcerze z hufca ZHP Radom-Miasto. Prace w obiekcie mają rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych dni.
– Zakres prac, jaki tutaj jest przewidziany w ramach rewitalizacji tego obiektu to jest kompleksowa przebudowa całego budynku i to we wszystkich branżach. Będą tutaj wykonywane takie prace jak wymiana dachu, stolarki okiennej, remont elewacji czy wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych: instalacji elektrycznej, wod-kan, oraz CO – informuje Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji UM w Radomiu.
– Jest to dla nas ciekawa możliwość kontynuowania prac i ich rozszerzenia prac przy jednym placu budowy, Uważamy, że prace na tym obiekcie są całe szczęście nieco mniej wymagające jeśli chodzi o stronę techniczną. Nie zwalnia nas to jednak od tego, żeby prace były prowadzone dobrze i zgodnie z dobrze rozumianą sztuką budowlaną – informuje Wojciech Grzenia, prezes Betonox Construction.
To druga inwestycja, którą w tym samym czasie i w bardzo bliskiej odległości prowadzić będzie firma Betonox Construction z Sopotu. Od kilku tygodni trwają prace związane z rewitalizacją kamienicy Deskurów.
– Te dwie inwestycje, czyli Kamienica Deskurów i ratusz to nasze dwie miejskie nieruchomości, które po zrewitalizowaniu powinny być generatorami ruchu w rynku. Chcemy przywrócić Miasto Kazimierzowskie radomianom, ale w rzeczy samej najważniejsze, żeby tu, w tej części miasta także były atrakcyjne dla mieszkańców i turystów miejsca – uważa Radosław Witkowski.
Remont miejskiego ratusza ma zakończyć się w grudniu przyszłego roku. Rewitalizacja całego rynku, czyli m.in. uwzględniająca płytę rynku, zaplanowana jest na kilka lat i powinna zakończyć się do 2022 r.