Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Ponad 93 mln zł z budżetu państwa na przebudowę alei Wojska Polskiego!

To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Do tego dojdzie potężna dotacja z budżetu państwa na jej realizację. W czwartek Teresa Czerwińska, wiceminister finansów, podpisała promesę rządową na przebudowę ulic Żółkiewskiego oraz alei Wojska Polskiego. Łączna kwota dofinansowania to 93 mln 120 tys. zł.

Natomiast w piątek, podczas konferencji prasowej, parlamentarzyści ziemi radomskiej z Prawa i Sprawiedliwości oświadczyli, że taka suma wsparcia dla miasta to efekt pracy zespołowej polityków tego ugrupowania.

– Kilka miesięcy temu Platforma Obywatelska przy okazji jednej rzeczy dla Polski w polityce międzynarodowej wskazywała na liczby. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że Platforma Obywatelska przez osiem lat dała zero w budżecie państwa dla samorządu miasta Radomia i dla Radomia. Prawo i Sprawiedliwość w niecałe trzy lata dało 95 mln zł na tę konkretną inwestycję. Poza tym były jeszcze inne. To jest 95 do 0 – powiedział Andrzej Kosztowniak, poseł PiS.

Taka suma wsparcia dla miasta, to jak mówi poseł Anna Kwiecień, również sukces rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Gdyby nie uszczelnianie systemu podatkowego tych środków finansowych po prostu by nie było. My jeszcze nie tak dawno sami nie wierzyliśmy, że taką kwotę uda się znaleźć w budżecie państwa. Ale właśnie wielka praca rządu Prawa i Sprawiedliwości pozwoliła na to, że uszczelnianie systemu podatkowego przyniosło taki realny, konkretny, wymiar dla m.in. naszego miasta – dodała Anna Kwiecień, poseł PiS.

W trakcie konferencji prasowej politycy PiS-u wystosowali również apel do prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego.

– Panie prezydencie, na złotej tacy przynosimy panu kolejny klucz. Klucz do sukcesu Radomia i mieszkańców naszego pięknego grodu. Nie chciałbym cytować za kanonami polskiej literatury „Wesela” Wyspiańskiego, ale apelujemy do pana, żeby pan tego nie zepsuł, żeby pan zrealizował te działania i mam nadzieję, że przy zaangażowaniu budżetu miasta w roku 2018, 2019 i 2020, w roku 2020 będziemy mogli powiedzieć, że zrealizowaliśmy rzecz, o której mówiło się przez dwa dziesięciolecia, a za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości udało się to zrealizować – oświadczył Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.

Z kolei prezydent Radosław Witkowski oświadczył, że od samego początku zabiegał o to, aby wsparcie finansowe na przebudowę alei Wojska Polskiego było na takim poziomie, bowiem droga ta przede wszystkim wykorzystywana jest jako arteria tranzytowa.

– Droga międzynarodowa, charakter tranzytowy, mieszkańcy Radomia korzystają dokładnie w 20 procentach. Przywoływałem również inwestycje, które są realizowane przez rząd właśnie w wysokości 80 procent. Jednoznacznie od samego początku stałem na stanowisku, że powinniśmy finansować tę inwestycję tylko w wysokości 20 procent – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jednocześnie prezydent Witkowski zadeklarował, że miasto jest w stanie przeznaczyć pozostałą część sumy na realizację inwestycji, o ile zostanie uchwalony budżet na 2018 rok.

– Te 20 procent zostało uwzględnione w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018 – 2020. To w każdym roku kwota około 7 mln 200 tys. zł i te pieniądze są w WPF zapisane, natomiast kolejny krok, jeśli chcemy zrealizować tę inwestycję to oczywiście musimy ją zrobić w oparciu o budżet miasta. Ponieważ nasz wkład własny został zapisany, natomiast nie jesteśmy w stanie ogłosić przetargu i rozpocząć inwestycji jeśli te środki nie będą zabezpieczone w budżecie miasta – zakończył Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Co do samej przebudowy, to prezydent Radosław Witkowski zadeklarował, że przeprowadzenie całej inwestycji nie będzie wiązało się z całkowitym wyłączeniem z ruchu alei Wojska Polskiego.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close