Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Prawie 2,5 tys. podpisów pod petycją ws. oczyszczaczy powietrza dla radomskich przedszkoli

Politycy Nowoczesnej zakończyli akcję zbierania podpisów pod petycją ws. zakupu przez gminę specjalnych oczyszczaczy powietrza, które zostałyby przekazane do radomskich przedszkoli. Głównie chodzi tu o walkę ze smogiem i chorobami układu oddechowego, na które są narażeni najmłodsi radomianie.

– Pod naszą petycją podpisało się blisko 2,5 tys. mieszkańców. Chcemy dla radomskich przedszkolaków czystego powietrza bez smogu i alergenów. Uważamy, że nasza akcja może być początkiem dyskusji na temat zanieczyszczonego powietrza w Radomiu. Oczyszczacze powietrza powoli stają się standardem w Polsce. Takie urządzenia mamy w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, ale także w mniejszych miastach, jak Pruszków czy Zduńska Wola – powiedział Łukasz Kwiecień z Nowoczesnej.

Petycja została przekazana władzom Radomia. Dodajmy, że jak oszacowali politycy Nowoczesnej, koszt zakupu oczyszczaczy dla przedszkoli z terenu miasta to około pół miliona złotych.

– Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że prezydent przychylił się do naszego pomysłu i 100 tys. zł w budżecie mamy już zagwarantowane. I z tego miejsca chcemy zaapelować do prezydenta, żeby w budżecie znalazła się poprawka dotycząca całości finansowania oczyszczaczy w przedszkolach radomskich. Ale przede wszystkim zaapelować do radnych o to, żeby tę poprawkę przyjęli, żeby ta sprawa, która dotyczy zdrowia najmłodszych mieszkańców naszego miasta nie była sprawą polityczną – dodała Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej.

Przedstawiciele Nowoczesnej liczą na to, że poprawka do budżetu miasta na 2018 rok ws. zwiększenia sumy na zakup oczyszczaczy powietrza zostanie przedstawiona radnym podczas najbliższej sesji rady miejskiej, która odbędzie się we wtorek, 27 lutego.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close