Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Jest skarga prezydenta Witkowskiego do RIO na decyzję radomskich radnych

Jest skarga prezydenta Radosława Witkowskiego do Regionalnej Izby Obrachunkowej na niezatwierdzenie sprawozdania finansowego z wykonania budżetu oraz nieudzielenie absolutorium za 2017 rok. Zdaniem prezydenta Rada Miejska naruszyła w ten sposób przepisy ustaw o samorządzie gminnym, o finansach publicznych i rachunkowości.

– Budżet miasta za rok 2017 został wykonany w sposób niemalże perfekcyjny. Regionalna Izba Obrachunkowa podkreśliła, że wykonanie budżetu oscyluje wokół 100%. Stąd dla mnie niezrozumiała, niemerytoryczna i polityczna decyzja radnych rady miejskiej, która odrzuciła sprawozdanie finansowe naszego miasta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Zdaniem prezydenta Witkowskiego zatwierdzenie przez Radę Miejską w Radomiu sprawozdania za 2017 rok jest ważne ze względu na prowadzenie polityki finansowej miasta.

– Nie możemy chociażby zamknąć ksiąg rachunkowych za rok 2017, ale też nie zapominajmy o kwestiach wizerunkowych w kontekście rozmów z bankami, które finansują deficyt budżetowy Radomia – twierdzi prezydent Witkowski.

Prezydent czeka na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej i uwzględnienie skargi. Zdaniem odrzucają absolutorium popełnili błąd tym bardziej, że jak stwierdził Radosław Witkowski, radni nie wnieśli uwag i zastrzeżeń do sprawozdań finansowych, które potwierdzają dane o wykonaniu budżetu, jakie wynikają z ksiąg rachunkowych.

Podziel się z innymi

O autorze

Krzysztof Czaban

czaban@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close