Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radni klubu Bezpartyjni startują z list Prawa i Sprawiedliwości i popierają Wojciecha Skurkiewicza

Radni klubu Bezpartyjni, w tym Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz, Marcin Kaca oraz Dariusz Chłopicki w najbliższych wyborach do Rady Miejskiej w Radomiu wystartują z listy Prawa i Sprawiedliwości. Taka informacja została przekazana w czwartek podczas konferencji prasowej. Jednocześnie radni zadeklarowali, że w najbliższych wyborach poprą kandydaturę Wojciecha Skurkiewicza, wiceministra obrony narodowej, na urząd prezydenta Radomia.

Radni klubu Bezpartyjni ocenili także dotychczasową kadencję prezydenta Radosława Witkowskiego.

– Ja doskonale pamiętam kampanię, która odbyła się cztery lata temu. Chociażby dlatego, że brałam w niej czynny udział. Pamiętam również program wyborczy prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego. I jego obietnice. Program, który budził bardzo wiele nadziei na rozwiązanie wielu problemów mieszkańców naszego miasta – powiedziała Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni.

Zdaniem radnych, którzy zapowiedzieli start w wyborach z listy PiS, prezydent Radomia nie wywiązał się ze złożonych obietnic wyborczych.

– Niestety z czasem okazało się, że wszystkie te obietnice były pustymi obietnicami. Nie udało się prezydentowi pozyskać ani nowych inwestorów, ani utworzyć obiecanych 8 tys. miejsc pracy. A budowa trasy N-S niestety rozpoczęła się w roku wyborczym, w tym roku, w którym powinna zostać już zakończona – dodała Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz.

Radni skrytykowali także współpracowników obecnego prezydenta Radomia.

– Kolejną sprawą jest to, że w historii Radomia nie było tak nieprzygotowanego do pełnienia swojej funkcji wiceprezydenta do spraw inwestycji, który odpowiada za znaczną część budżetu naszego miasta. A przypomnę tylko, że braki merytoryczne czy braki zawodowe mają taki efekt, jak właśnie inwestycje jak kładka nad ulicą Szarych Szeregów – stwierdził Marcin Kaca, radny klubu Bezpartyjni.

Według radnych Bezpartyjnych, wiceminister Wojciech Skurkiewicz, jako ewentualny prezydent Radomia, może polepszyć relacje m.in. z obecnym rządem.

– Wiceminister Wojciech Skurkiewicz będzie gwarantem dla miasta Radomia na jego rozwój. Będzie gwarantem mądrego spojrzenia na lata 2019 – 2023, czyli w latach kadencji i mamy nadzieję, że będzie gwarantem dobrych relacji zewnętrznych, jak również wewnętrznych – uzupełnił Dariusz Chłopicki, radny klubu Bezpartyjni.

Za poparcie udzielone przez radnych podziękował wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

– Bardzo dziękuję za udzielone mi poparcie. Jestem przekonany, że nie zawiodę tego zaufania, którego mi państwo udzieliliście, którym mnie dzisiaj państwo obdarzyliście. Prezydentura w tak wielkim i pięknym mieście jakim jest Radom to jest bez wątpienia wyzwanie. A Radom naprawdę zasługuje na więcej –

W ciągu kilkunastu dni mamy poznać pełną listę kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 48 345 15 94 lub 690 122 050 * * * Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy choroby – gorączkę, kaszel i duszności: powiadom odpowiednie służby, aby nie zarazić innych NIE PRZEMIESZCZAJ SIĘ ŚRODKAMI KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ * * * Jeśli byłeś przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny za granicą, w krajach, w których wiele osób choruje, ale nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez 14 dni kontroluj swój stan zdrowia – codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel) * * * W sprawie wszelkich wątpliwości lub pytań związanych z koronawirusem zadzwoń na infolinię NFZ pod numerem 800 190 590 *** Jak informuje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zabezpieczył pełną kwotę na zakup analizatora do badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 *** W związku z tą informacją zebrane z akcji “Radom – pomaga” pieniądze szpital przeznaczy na zakup innych niezbędnych środków, które posłużą do dalszej walki z koronawirusem

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close