Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił pierwsze przetargi na budowę ścieżek rowerowych, które mają powstać w ramach projektu multimodalnego. Projekty zostaną sfinansowane z funduszy unijnych.
– Pierwszy odcinek wzdłuż ulicy Jacka Kuronia od ulicy wiejskiej do ulicy Brata Alberta. Będzie to odcinek o długości 990 m i szerokości od 2 do 3,5 metra. Oprócz ścieżki z betonu asfaltowego powstanie też chodnik z kostki betonowej. Drugi odcinek wzdłuż ulicy Wapiennej od ulicy Wolanowskiej do granicy Radomia. Długość ścieżki to 980 ma szerokość 2 m. Trzeci odcinek wzdłuż ulicy Przytyckiej, od ulicy Traktorzystów do ulicy Uniwersyteckiej. Długość odcinka to 130 m. Tam również powstanie chodnik – poinformował Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
W najbliższych dniach w ramach projektu multimodalnego MZDiK ogłosi przetargi na budowę kolejnych ścieżek rowerowych.
– Wzdłuż ulicy Żółkiewskiego, od ulicy Mieszka I do ronda Narodowych Sił Zbrojnych. Po północnej stronie powstanie ścieżka rowerowa o długości 820 m i szerokości 2 m. W tym miejscu powstanie również chodnik. Powstaną drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Jana Pawła II, Wyścigowej i Brata Albert – dodał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
A co jeszcze powstanie w ramach projektu mulimodalnego?
– W ramach projektu pozostaje nam jeszcze modernizacja i przebudowa parkingu na ulicy Kelles-Krauza i Malczewskiego. W tym roku chcemy rozpocząć prace. W najbliższych dniach MZDiK rozstrzygnie przetarg na wiaty przystankowe. Zbieramy jeszcze oferty na biletomaty i elementy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażera – mówił Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Wiceprezydent Konrad Frysztak odniósł się także do zaplanowanych w Budżecie Obywatelskim ścieżek rowerowych, które do tej pory zostały wykonane w części.
– Ulica Kozienicka ma swoją specyfikację. Kwestia dotycząca realizacji tego zadania tuż po tym, kiedy skończy się trwałość projektu unijnego, środków, które Wodociągi Miejski dostały na odtworzenie chodnika. Będziemy ten odcinek budować. Jeśli chodzi o ulicę Szarych Szeregów to wielokrotnie ogłaszaliśmy przetargi, ale za każdym razem te ceny były zdecydowanie większe niż limit pieniędzy, który był przeznaczony na ten projekt. Musieliśmy ten zakres działania zmniejszyć. Powstała część, a na pozostałą część mamy dokumentację i w momencie kiedy będą środki na ten cel, będziemy to zadnie kończyć i realizować zgodnie z założeniami Budżetu Obywatelskiego – dodał Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Budowa dróg dla rowerów w ramach projektu multimodalnego ma potrwać do 15 września br.