O tym czym jest mobbing, dyskryminacja czy nierówne traktowanie oraz o odpowiedzialności pracodawcy w świetle ostatnich zmian kodeksu pracy dyskutowano podczas 6. edycji Śniadania z HR, organizowanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej.
– Dzisiaj gościmy przedstawiciela kancelarii prawnej, który będzie mówił o mobbingu. Temacie dość nielubianym, niechcianym. Wszyscy uważają, że mobbing to już jakiś totalny archaizm. Okazuje się, że jednak są sytuacje w firmach i trzeba bardzo szybko reagować, żeby te relacje między pracodawcą, a pracownikiem były w jak najlepszym porządku – mówi Łukasz Białczak, prezes Zarządu Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej.
W ramach VI Śniadania HR prowadzone były dyskusję oraz warsztaty dla przedsiębiorców.
– Zajęcia i warsztaty dzisiaj będzie prowadził Marcin Cetnarowicz. Jest to osoba, która od kilku lat zajmuje się problemem dyskryminacji i mobbingu. Głównie podzieli się swoimi doświadczeniami, także przypadkami, z którymi się spotkał – dodaje Białczak.
W trakcie 6. edycji wydarzenia, po raz drugi zorganizowano także konsultacje dla przedsiębiorców z doradcami. Ekspertami biznesu.
– Śniadanie HR-owe jest szósta edycja Śniadania HR-owego natomiast spotkanie, które tutaj mamy jest drugim spotkaniem, które odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to taki prezent dla naszych przedsiębiorców, którzy chcieliby się czegoś doradzić. Mamy trzech mentorów dzisiaj – mówi Katarzyna Wielocha, wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej ZR, trener biznesu TrenerKey.
W role doradców wcielili się Andrzej Stanikowski, twórca ITM, Michał Kukawka dyrektor zakładu produkcyjnego Stalgast oraz Katarzyna Wielocha trenerka biznesu. VI Śniadanie HR Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej zakończyła wspólna dyskusja w gronie wszystkich uczestników projektu.